Slovensko

Policajti už po celom Slovensku kontrolujú certifikáty a budú rozdávať aj pokuty

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kto sa bol dať tento víkend otestovať a bol negatívny na koronavírus, získal aký si certifikát na „slobodu“. Takýto človek môže navštíviť napríklad holiča či opustiť okres.

Polícia zverejnila fotografie z celého Slovenska, kde jej príslušníci kontrolujú občanov a to, či majú certifikát a môžu sa voľne pohybovať.

Zároveň varujú, že budú aj naďalej rozdávať pokuty a to v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur (správne konanie rieši UVZ SR a okresné úrady).

„Príslušníci Policajného zboru budú kontrolovať dodržiavanie legitímne uloženého plošného zákazu vychádzania a v rámci toho opodstatnenosť zdržiavania sa osôb na verejnosti. Porušenie zákazu vychádzania je priestupkom na úseku civilnej ochrany, ktorého sa okrem iného dopustí ten, kto neuposlúchne pokyny vlády, teda poruší zákaz vychádzania.“ uvádza Polícia.