Slovensko

Policajti od pondelka nabehnú všade. Budú kontrolovať, aby si neočkovaní nekupovali topánky či hračky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Od pondelka sa pre zhoršujúcu pandemickú situáciu začína lockdownu pre neočkovaných. Tí majú dovolené si ísť nakúpiť len potraviny a lieky.

Polícia tak bude kontrolovať, či ste zaočkovaní a budú všade. V predajniach topánok, oblečenia či nákupných centrách.

„Polícia bude od pondelka nové opatrenia intenzívne kontrolovať v priestoroch, kde sa vyžaduje potvrdenie o očkovaní, alebo prekonaní ochorenia. Taktiež budeme pri kontrolách poskytovať súčinnosť regionálnym úradom verejného zdravotníctva.“ píše polícia.

Nový COVID automat výrazne sprísňuje opatrenia pre nezaočkovaných vo všetkých okresoch. Práve táto skupina najčastejšie končí v nemocniciach a v najväčšej miere šíri vírus. Naše nemocnice sú už plné a nemáme inú možnosť. Situácia je už tak extrémne zlá a neudržateľná, že mierne sprísnenie opatrení sa týka aj zaočkovaných, informujú.

Hromadné podujatia budú len pre zaočkovaných a prekonaných podľa limitov na základe regiónu. Nezaočkovaní budú môcť chodiť do tzv. esenciálnych obchodov, teda obchodov pre základné životné potreby. Nebudú môcť chodiť do nákupných centier či reštaurácií.

Nový COVID-automat zrovnoprávni postavenie kompletne očkovaných a tých, ktorí sú v lehote do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, bude to kategória s označením OP.

Tieto dve skupiny ľudí budú v mnohých ohľadoch zvýhodňovaní, čo znamená, že sa nemusia dvakrát do týždňa testovať do práce, môžu slobodne chodiť do obchodov, teda nielen do esenciálnych (pre základné životné potreby), ale aj do nákupných centier.

One Reply to “Policajti od pondelka nabehnú všade. Budú kontrolovať, aby si neočkovaní nekupovali topánky či hračky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *