Slovensko

Policajti vraj nechceli pustiť ľudí pred parlament. Tak si Kotlebovci prerazili cestu za nimi (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Bratislava sa 17.novembra 2021 konalo viacero protestov proti vláde. Kotlebovci protestovali ako poslední o 16-tej hodine pred parlamentom. Šéf ĽSNS Marian Kotleba prišiel na pódium v maske a symbolicky si ju strhol s tým, že vláda núti ľudí nosiť masky, ale „my žiadne masky nosiť nebudeme!“.

Kotleba vyhlásil, že masky sú symbolom otroctva „a my nie sme otroci“ a nie vláda bude meniť ľudí, ale národ vymení vládu.

Kotleba vyhlásil, že rešpektuje všetkých, ktorí sa chcú očkovať aj testovať, ale zároveň chce, aby boli rešpektovaní aj tí, ktorí sa nechcú očkovať či testovať.

„A verte mi, verte mi, že ak sa niečoho táto vláda bojí, tak je to nahnevaný národ. Nahnevaný jednotný národ, ktorý sa zjednotí v tom, aby chlap pri chlapovi, ako brat pri bratovi išiel spolu za slobodu svojich detí, za slobodu svojich vnukov, za to, aby Slovensko bolo slobodné. Toho sa oni boja!“ vyhlásil.

Hovoril aj o tom, že na ich protest mohli prísť všetci a spomenul, že aj v rámci politiky sa Kotleba vždy chcel spájať a každému dal pomocnú ruku. V posledných voľbách Kotleba pospájal niekoľko strán a pozval napríklad aj Štefana Harabina, ktorý to odmietol a nedostal sa ani do parlamentu.

„Pretože jediný cieľ, jediná možnosť, jediná cesta, ako môžeme zvíťaziť nad touto obludnou vládou, je spoločné zjednotenie, ako Svätoplukové prúty. A práve oni, vláda, chcú spraviť všetko preto, a robia všetko preto, aby nás rozdelili. „

Kotleba po proteste vyzval ľudí, aby sa prešli od parlamentu až k Úradu vlády. Bolo to na popud ľudí, ktorí tvrdili, že im polícia blokovala cestu, keď chceli z iných námestí prísť práve pred parlament.

Kotlebovci v tisícoch prešli bez problémov od parlamentu, cez prezidentský palác až k Úradu vlády a polícia nikde cestu neblokovala „Chceli sme ísť od prezidentského palácu na protest pred parlament, ale policajti nás nechceli pustiť“ povedal nám na mieste muž. Policajtov blokovať ľudí sme však nikde nevideli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *