Policajt na hranici bez kontroly púšťa nemecké ŠPZ-tky. Sedia tam ale neočkovaní Slováci - MAGAZÍN 1
Slovensko

Policajt na hranici bez kontroly púšťa nemecké ŠPZ-tky. Sedia tam ale neočkovaní Slováci

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ak dnes prechádzate ako občan na územie Slovenska a teda do svojej vlastnej krajiny cez hranice, odstavia vás policajti a budú kontrolovať, či ste očkovaní a môžete prejsť a ak nie ste, musíte ísť do 14 dňovej karantény.

Škandálom však je, že ak máte zahraničnú ŠPZ-tku na aute, viacerí policajti vás budú ignorovať a jednoducho vás pustia cez hranice. O viacerých prípadoch ste nás informovali do redakcie. Slováci, ktorí majú autá napísané v Nemecku na firmy či tam žijú a majú teda nemecké značky, sú väčšinou na hraniciach okamžite púšťaní bez kontroly “Chodím zo Slovenska do Nemecka raz za týždeň. Skoro nikdy ma nezastavili, a keď aj áno povedal som, že len prechádzam a hneď ma pustili. Nie som očkovaný ani som nešiel do karantény.” napísal nám Marek do redakcie.

Na videu zo sociálnych sieti vidíme podobný prípad. Neočkovaný Slovák má na aute nemecké ŠPZtky a policajti ho na hraniciach okamžite púšťajú.