Slovensko

Pokľaknú? Slovenskí futbalisti urobia niečo, z čoho sa liberáli zbláznia!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Slovákov čakajú futbalové Majstrovstvá Európy a prvý zápas už v pondelok o 18:00 proti Poľsku. Niektorí futbalisti si pred zápasom pokľaknú, ako prejav solidarity proti rasizmu a podpore hnutia Black Lives Matter. Keďže toto hnutie si svojimi brutálnymi protestami vytvorilo nie najlepšie meno na svete, nie všetci ľudia ho podporujú.

Keď minulí rok slovenskí futbalisti pokľakli, fanúšíkovia im to dali pocítiť „Hneď na začiatku sklamali, keď si nezmyselne pokľakli, lebo im na čiernych záleží, na bielych evidentne nie,“ písali Slováci na internete.

„Vraj sokoli… Kolibríci sú to, pokľaknúť pred čiernymi rasistami, bl*ečkovia bez hrdosti.“  komentoval vtedy ďalší Slovák.

Dnes je situácia a slovenskí futbalisti si nepokľaknú. „Slováci kľačať nebudú,“ potvrdila dnes pre Startitup hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.