Politika

Pôjde sedieť? Muž podal sám na seba trestné oznámenie, pretože súhlasí so slovami Mazureka!

Pavol Knaperek sa odvoláva na výroky poslanca ĽSNS v rádiu Frontinus, ktoré na základe vlastných celoživotných skúseností považuje za pravdivé.

Rádio InfoVojna obdržala email, v ktorom im Ing. Pavol Knaperek poskytol fotokópiu a celý text vlastného podnetu na trestné stíhanie jeho osoby pre podozrenie zo spáchania trestného činu podľa §423 resp. §424 a §338 Trestného zákona. trestné oznámenie podal elektronicky na Generálnu prokuratúru dňa 8. septembra 2019.

„K neobvyklej forme tzv. „samoudania“ som dospel po dôkladnej úvahe, aj na základe môjho konania po medializácii rozsudku NS v trestnej veci bývalého poslanca NR SR Milana Mazureka, ktorý bol odsúdený za svoje názory a výroky prezentované v rádiu Frontinus ešte dňa 2.10.2016. V kontexte celej relácie a aj vlastných celoživotných skúseností ich považujem za pravdivé a v zásade s nimi nemám problém. Rovnaký postoj aj spôsob argumentácie som už v minulosti otvorene a opakovane vyjadroval v rozhovoroch s inými osobami na danú tému. 

Podľa prevládajúcej mediálnej a spoločensko-politickej „hystérie“ sú vraj takéto „závažné a rasistické výroky veľmi nebezpečné a priamo ohrozujú nielen znevýhodnenú rómsku komunitu, ale dokonca spochybňujú celý demokratický systém SR“ – viď. napr. nedeľná diskusia v televízii TA3.

Slovenská republika je údajne právny štát, ktorého jedným z troch pilierov je súdna moc dohliadajúca na dodržiavanie práva a zákonnosti. Pokiaľ mám túto skutočnosť rešpektovať, musím nesúhlasiť s  vlastnými názormi  a bolo mojou občianskou povinnosťou takýto podnet podať. V uvedených súvislostiach by sa mojou osobou pravdepodobne musela skôr či neskôr i tak zaoberať NAKA – či už na podnet anonyma, niektorého tzv. spoločensky rešpektovaného udavača alebo možno osoby z môjho okolia,“ uviedol Pavol Knaperek v emaile.

Zdroj: InfoVojna.sk

4 Replies to “Pôjde sedieť? Muž podal sám na seba trestné oznámenie, pretože súhlasí so slovami Mazureka!

  1. Pán Ing. Pavol Knaperek sa stáva hrdinom dnešnej pokrivenej doby, kde pravda a česť sa stali bezcenné pojmy. Bezcenné pre neoliberálne dno našej spoločnosti, pre mimovládky, štedro platené zo zahraničia, pre ich prisluhovačov vo vláde, parlamente, polícii a súdoch všetkých úrovní, ktorí nepoznajú hranice svojej bezohľadnosťi a bezočivosti. Tento krok by sme mali spraviť všetci, ktorým záleží na tom, aby sa zo Slovenska nestalo miesto, kde budú čestní ľudia zatváraní a darebáci bez chrbtice ich budú zatvárať.

  2. Super pan Knaperek a teraz by sme mali poslať na prokuratúru všetci , kto máme taký istý názor , nech si páni sudci uvedomia čo robia , akými hlúposťami sa zaoberajú a skutočné trestné činy nechávajú bez povšimnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *