Zo sveta

Pohľad na malé dievčatko v škole, ktoré sa samé testuje, bolí všetky matky (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa objavilo video dievčatka v škole, ktoré si antigénovým nosným testom robí samé výter. Video podľa všetkého podchádza z Rakúska, kde chcú deti dostať do škôl aj tým spôsobom, že každé dieťa bude otestované. Deti, ktorých rodičia nebudú chcieť testovať, budú mať domácu výučbu.

Dievčatko s vystrašeným pohľadom si dá dole rúško a urobí si výter z nosa. Podľa všetkého však má testy, ktoré nemusia ísť až tak hlboko do nosa. Jej pohľad je však zarážajúci a diskutujúci sa pýtajú, dokedy chceme toto trpieť. Pohľad matiek na malé dieťa, ktoré je vystrašené, chápe asi každý.

„Test je veľmi príjemný, nemusí sa pri ňom zachádzať hlboko do nosa a ide to veľmi rýchlo. Výsledok je rýchly a je to relatívne bezpečné, „opísal svoje pocity z nového typu testovania dvanásťročný Julian z Rakúska.

„Jasné, nie je úplne príjemné si robiť testy, ale s týmto je to ďaleko príjemnejšie. Rozhodne je to lepšie ako karanténa doma. Aj tak ale musíme dodržiavať rozostupy a mať rúška. Ale som veľmi rád, že môžem chodiť do školy, „doplnil.