"Podpálim a znásilním ti dcéru, ak ešte budeš písať o migrantoch!" Švédsky novinár a zástanca slobody slova čelí vyhrážaniu a polícia nekoná - MAGAZÍN 1
Zo sveta

“Podpálim a znásilním ti dcéru, ak ešte budeš písať o migrantoch!” Švédsky novinár a zástanca slobody slova čelí vyhrážaniu a polícia nekoná

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Amatérsky novinár Joakim Lamotte produkuje na Švédske pomery otvorené slobodné videá, v ktorých obchádza rôzne mestá a štvrte, pričom sa pýta miestnych na tému zločinu v tamojších komunitách. Najbežnejšie problémy ľudí z jeho reportáží sú strach z narastajúceho násilia, náboženský extrémizmus a vyčíňania tamojších gangov.

Joakim Lamotte je zvyknutý na to, že čelí vyhrážkam od ľudí, ktorým sa nepáčia jeho reportáže. V poslednom prípade však miera vyhrážania dosiahla také hranice, že sa začal báť o seba a svojich blízkych.

Na facebook messenger mu prišiel odkaz v lámanej švédčine: “Ty malý bastard, strelím ťa do hlavy, viem, kde v Göteborgu bývaš, spálim tvoj dom aj s tvojimi dcérami. Tvoja dcéra je najväčší suka, tak ju znásilním. Ak ťa uvidím ty rasistická suka nabudúce, že píšeš o prisťahovalcoch, spálim tvoju dcéru za živa”.

Lamotte v minulosti niekoľkokrát kontaktoval políciu, ale tá prípady nikdy nedoriešila napriek existencii dôkazov, kontaktných informácií a mien útočníkov. Teraz žiada o pomoc verejnosť: “Osobe, ktorá to napísala, je 22 rokov a žije v Štokholme. Odovzdal som polícii jeho adresu a číslo sociálneho zabezpečenia, ale nemám nádej, že to povedie k vyriešeniu. “. Žiada tak verejnosť, aby čo najviac zdieľala jeho problémy s vyhrážaním a tým donútila políciu k činu.

Joakim Lamotte sa stal populárnym, hoci nie je oficiálnym reportérom žiadnej televíznej stanice. Má len seba, mobil a facebookovú skránku, kam videa nahráva. Práve kvôli odmietaniu cenzúry a úplne autentickým reportážam sa stal nepriateľom mnohých ľudí v liberálnych kruhoch a prisťahovalcov, ktorí nechcú, aby sa skutočnosť o nezvládnutej imigrácii dostala na verejnosť.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *