Poďme si urobiť reklamu na Kotlebovi! - MAGAZÍN 1
Komentáre

Poďme si urobiť reklamu na Kotlebovi!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V nedeľňajšom duely Mariana Kotlebu a Andreja Danka sa Kotleba dopustil niečoho, čo dnes niektorí zbabelo zneužijú na svoju reklamu.

Na rýchlu otázku moderátora, či Marian Kotleba ešte zvažuje vystúpenie z Európskej Únie, Kotleba odpovedal, že dnes to reálne nieje a keď vidí, že do Európskeho parlamentu sa dostanú veľké národne orientované strany a hlavne strany, ktoré sa neboja kritizovať súčasné vedenie EÚ, sa môže únia reformovať.

A ja v tom nevidím absolútne žiadny problém. Veď Únia je o politikoch a ľuďoch, akí tam sedia a tvoria ju. Ak sa Kotlebovi podarí pretlačiť tam svojich poslancov (čo sa mu podla prieskumov podarí) a v bruselskom parlamente vytvoria silnú koalíciu, nebude sa musieť Európska Únia rušiť, ale môže sa začať reformovať, tak, ako si to ľudia priali a zvolili si tam svojich poslancov podla ich programov.

Dnes ale túto Kotlebovu vetičku radi zneužívajú slabé “národné” strany, ktoré sa potrebujú niečoho chytiť, pretože prieskumy im ukazujú maximálne 1% volebných preferencii.

Napríklad také Slovenské hnutie obrody (ich prezidentský kandidát dostal 0,3% hlasov), ktoré sa tvári ako národná strana a pri tom miesto toho, aby podporila najsilnejšiu pronárodnú stranu, začnú kritizovať a označovať jej predsedu za zbabelca. Pomôžu si tým? No asi nie. Škoda. Len potom si treba uvedomiť, kto tu rozbíja národné sily a podporuje neoliberálne šialenstvo. A hlavne si uvedomiť strategicky svoje vyjadrenia do budúcna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *