Slovensko

Podľa Soltésza sú Slováci šváby Európy. Uhrík sa už teší, keď bude vo vláde a takéto urážky…

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Novinár Arpád Soltész povedal v rozhovore pre Aktuality.sk slová, ktorá opäť provokujú slovenskú spoločnosť. Tento novinár sa už v minulosti „preslávil“ výrokom na voličov ĽSNS, keď povedal, že „Hlas pre Kotlebu je hlasom čvargy, chamrade, chrapače, svoloče, lúzy, zberby a spodiny.“

Tentokrát v rozhovore povedal, že Slováci sú švábmi Európy. Argumentuje to tým, že Slováci, keď je zle vždy niekde zalezú „do škáry“ a aj keď v bolestiach, všetko prežijú.

„Ak odhliadneme od SNP, čo bol exces v slovenskej histórii, my sme nikdy nemali tendenciu lynčovať, ale ani za niečo bojovať… my sme v tomto trošku také šváby Európy, my prežijeme všetko. Lebo keď je zle, my zalezieme do ďúry, niekde do škáry, tam sa uskromníme, trošku nás bude niečo viac bolieť, budeme hladnejší, chudobnejší, ale my to prežijeme, my nebudeme s nikým bojovať, my nepôjdeme prelievať krv,“ povedal novinár.

Soltézs kritizoval vládu Igora Matoviča, ktorú označil ako vládu pravicových populistov. Podľa novinára táto vláda vznikla na základe toho, že ľudia boli na predchádzajúcu vládu nahnevaní a chceli pomstu a lynč.

Uhrík reaguje

Na Soltészove dehonestujúce slová voči Slovákom ihneď zareagoval europoslanec Milan Uhrík(ĽSNS):

„Neznášajú nás: „Slováci sú šváby Európy“, píšu už otvorene protislovenskí presstitúti. Nenávisť niektorých médií a novinárov k Slovensku nemá hranice. Napríklad také protislovenské aktuality.sk dnes publikovali článok, v ktorom sa uvádza, že Slováci sú šváby. Hovorí to samozrejme novinár, ktorý nemá slovenský pôvod, ale patrí k istej zákonom nekritizovateľnej menšine. Nuž, jedno je isté – keď budeme vo vláde, tak takéto urážky Slovákov a Slovenska nebudeme tolerovať ani sekundu!“ napísal Uhrík na sociálnej sieti.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!