Zo sveta

Podľa Putina je pomenovanie Rodič 1 a Rodič 2 na pokraji zločinu proti ľudskosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vladimír Putin uviedol, že diskusia o právach mužov a žien sa v mnohých západných krajinách zmenila na úplnú fantasmagóriu. Ako hovorí na Západe prichádzajú s pojmami ako „rodič číslo 1“ či „rodič číslo 2“. Putin hovorí, že je to „na pokraji zločinu proti ľudskosti“ a boj za rovnoprávnosť sa mení v „dogmatizmus na pokraji absurdity“.

Putin vystúpil na plenárnom zasadnutí Medzinárodného diskusného klubu Valdaj, kde sa vyjadroval ku rodovým problémom v západných krajinách. Uviedol, že diskusia o právach mužov a žien sa v mnohých západných krajinách zmenila na úplnú fantasmagóriu. Podľa neho sa zástancovia nových prístupov snažia zrušiť tieto koncepty. Tí, ktorí sa odvážia povedať, že stále existujú muži a ženy, čo je biologický fakt, sú vystavení takmer ostrakizmu. Ako hovorí na Západe prichádzajú s pojmami ako „rodič číslo 1“ či „rodič číslo 2“. Putin hovorí, že je to „na pokraji zločinu proti ľudskosti“ a boj za rovnoprávnosť sa mení v „dogmatizmus na pokraji absurdity“.

Ruský prezident sa tiež vyjadril k cenám potravín, ktorých ceny dosiahli podľa OSN najvyššie úrovne od roku 2011. Za posledný rok stúpli ceny potravín na globálnom trhu takmer o jednu tretinu. „OSN bola veľmi kritizivaná za to, že sa nedokázala prispôsobiť rýchlym zmenám. To je samozrejme čiastočne pravda,“ povedal Putin. Dodal, že „ak bude právo veta zničené, OSN v rovnaký deň zanikne“. Napriek tomu, že sa svetové problémy hromadia a sú stále výbušnejšie, je Rusko pripravené spolupracovať na ich riešení. Putin počas svojho prejavu uviedol, že ani po víťazstve jednej zeme nad druhou vojna neprestáva, ale len mení svoju podobu a víťaz prehlbuje vákuum, ktoré je pre svet nebezpečné. 

„Teraz je všetko inak. Kdokoľvek prevezme moc, vojna neprestane, len zmení svoju podobu. Víťaz nechce alebo nemôže zaistiť mierovú výstavbu, ale len prehlbuje chaos a nebezpečné vákuum pre svet,“ uviedol ruský prezident.

One Reply to “Podľa Putina je pomenovanie Rodič 1 a Rodič 2 na pokraji zločinu proti ľudskosti”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *