Slovensko Zo sveta

Podľa Matoviča konečne cítime sami na sebe, prečo je dobré byť v EÚ. Je to kvôli tomuto

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič mal vo štvrtok videokonferenciu s lídrami Európskej Únie. Diskutovalo sa o prvých týždňoch očkovacích kampaní. Matovič napríklad vyzdvihol manažovanie Európskej komisie pri vakcínach a aj slovenských vedcov, ktorí vyvinuli špeciálnu verziu PCR testu. 

„Ľudia v EÚ konečne cítia aj sami na sebe, prečo je dobré byť členom Európskej únie. Bez toho by Slovensko nemalo šancu dostať sa v takom rekordnom čase aj v takom množstve k aktuálne dostupným vakcínam na svete, ktoré majú najvyššiu možnú účinnosť,“ uviedol premiér Igor Matovič.

V rozhovore s lídrami vyzdvihol Igor Matovič aj našich slovenských vedcov, ktorí vyvinuli špeciálnu verziu PCR testu schopného odhaliť najrozšírenejší variant vírusu. „Vzhľadom na obmedzené kapacity sekvenovania vo viacerých krajinách by toto mohol byť popri sekvenovaní ďalší užitočný nástroj na detekciu mutácie,“ uviedol Matovič.