Slovensko

Podľa Čaputovej sú transsexuáli prirodzenou súčasťou a rodina sú aj dvaja muži, ktorí žijú spolu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Prezidentka Zuzana Čaputová sa zúčastnila diskusie, kde sa hovorilo o LGBTI komunite či transsexuáloch a lesbách. Podľa Čaputovej môže byť rodina aj to, kde sú dvaja ľudia rovnakého pohlavia a žijú spolu.

Čaputová v diskusii povedala: „Gejovia, lesby a transrodoví ľudia sú prirodzenou súčasťou spoločnosti. Patria k pestrosti spoločnosti. Ľudská hodnota sa neodvíja od sexuálnej orientácie, rodu ale od úplne iných kvalít. Viac sa v mojom živote snažím pozorovať ako posudzovať. Je to téma, ktorá súvisí s ľudskosťou,  láskou k blížnemu, rešpektom a toleranciou sú úplne bazálne  pre môj život. Neviem si predstaviť žiť týmito hodnotami, ak by som o nich hovorila a netolerovala alebo neakceptovala alebo odsudzovala ľudí, ktorí sú gejovia, lesby a transrodoví ľudia“ takto vyznala svoj obdiv ku LGBTI komunite Zuzana Čaputová.

 „Rodina. Pre mňa je to láska, bezpečie, domov, moji najbližší, moja podpora a to sú hodnoty, ktoré si viem predstaviť, že napĺňajú aj ľudí rovnakého pohlavia, ktorí sa rozhodnú spolu žiť,“ skonštatovala Čaputová.