Podľa Bruselu môže Rusko za nelegálnu migráciu do Európy - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Podľa Bruselu môže Rusko za nelegálnu migráciu do Európy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Inštitút EÚ pre bezpečnostné štúdie (EUISS) pripravil správu o migračnej kríze v Európskej únii, v ktorom obvinil Rusko zo všetkých neprístojností a najmä napomáhaniu migrácie, bez toho, aby sa obťažoval čokoľvek dokázať.

Podľa autora dokumentu “chaos a neporiadok” v krajinách spoločenstva začali najmä vraj kvôli činnosti Ruska, ktoré údajne pomohlo nelegálnym migrantom dostať sa do EÚ, vyvolať destabilizáciu situácie v regióne. Správa ďalej uvádza, že Moskva a teroristická skupina “Islamský štát” sledujú “podobné ciele”.

Inštitút EÚ pre bezpečnostné štúdie (EUISS), financovaný Bruselom, zverejnil správu o problematike zjednotenia na hraniciach, a v nej autor Roderick Parkes uviedol, že príčinou chaosu sú susedia EÚ: Rusko, krajiny Stredného východu a severnej Afriky.

“Je možné, že neexistuje priama hrozba invázie do EÚ, ale chaos zreje na svojich hraniciach od Kaliningradu až po exklávy v severnej Afrike,” citovala správu RT.

Pracovník analytického centra EÚ uviedol, že Moskva “údajne” pomáha nelegálnym migrantom dostať sa do Európskej únie, kvôli destabilizácii regiónu. Podľa autora dokumentu Federálna bezpečnostná služba Ruskej federácie údajne uzavrela dohodu so zločincami.

Treba však zdôrazniť, že akýkoľvek dôkaz pre tieto obvinenia nie je v správe uvedený.

“Účastníci hybridnej vojny sa spájajú s neštátnymi subjektmi, aby civilisti pochybovali o tom, kto je ich nepriateľ, a podporujú svoje vlastné strategické záujmy. FSB (pravdepodobne) urobila v roku 2016 práve to, keď uzavrela dohodu s páchateľmi trestných činov, aby pomohla nelegálnym migrantom prekročiť východné hranici EÚ, a tým destabilizovať situáciu v regióne, “uviedla správa EUISS.

Parkes ďalej pripomína, že teroristická organizácia “Islamský štát” sledovala “podobný cieľ”, keď vyhlásila, že ich bojovníci vstupujú do Európy spolu s tokmi migrantov. Stojí za to dodať, že nie prvýkrát Inštitút pre bezpečnostné štúdie EÚ, dal na rovinu Rusko a IS.

Čo na to Rusko

Problém migrácie pre Európu je stále bolestivejší, povedal Dmitrij Novikov, prvý podpredseda Výboru pre medzinárodné záležitosti Štátnej dumy.

“Sú veci, o ktorých možno hovoriť vážne, ale existujú aj tie, ktoré by sa mohli narodiť v chorej hlave s nezdravými fantáziami. V tomto prípade sa jedná o takú epizódu. V EÚ sa schopnosť prejaviť hoci aj povrchnú, ale premyslenú analýzu súčasných udalostí, stáva čím ďalej menšia … A problém migrácie pre Európu je stále bolestivejší, “reagoval Novikov.

Rusko opakovane zdôraznilo, že Moskva bojuje proti nelegálnej migrácii. Podľa FBS sa migranti zo zahraničia snažia využiť Rusko, ako tranzitnú krajinu, aby sa dostali do západnej a severnej Európy. V roku 2018 tak bolo zadržaných vyše 2,5 tisíc migrantov, najmä prisťahovalcov z Maroka, Nigérie, Bangladéša, Pakistanu, Srí Lanky, Vietnamu a Alžírska “.

Na EÚ útočia migranti a v Bruseli nevypracovali spoločnú politiku v oblasti migrantov. Prebiehajú pokusy, ale stále nie je jasné, kto je za ne zodpovedný, a kde by mali žiť. To všetko viedlo k vážnej kríze, pretože s migrantmi vstúpil do Európy terorizmus, ale vedenie EÚ, tomuto problému nevenuje dostatočnú pozornosť. “Postoj k terorizmu je úplne detinský. Spoločne s týmto nebezpečenstvom nechcú konať, ale nemôžu ho prekonať sami.”konštatujú ruskí činitelia.

Treba tiež poznamenať, že terorizmus a migračná politika sú hlavnými dôvodmi, prečo Európania nedôverujú inštitúciám EÚ. S činnosťou orgánov v tejto oblasti je nespokojných 48% obyvateľstva Európskej únie, podľa minuloročného prieskumu Eurobarometra.

V rokoch 2014-2015 čelila Európa bezprecedentnému prílevu nelegálnych migrantov z Afriky a z Blízkeho východu. Podľa Európskej komisie od roku 2015 do júna 2018 prišlo do krajín EÚ viac ako 1,6 milióna utečencov. Podľa odborníkov bola príčinou migračnej krízy “arabská jar”, rovnako ako dôsledky týchto udalostí – destabilizácie situácie v Líbyi a Sýrii, vznik skupiny “Islamský štát”.

Zdroj: rt.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *