Po lockdowne stratili tisíce Slovákov záujem o prvé očkovanie - MAGAZÍN 1
Slovensko

Po lockdowne stratili tisíce Slovákov záujem o prvé očkovanie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ešte minulý týždeň si svoju prvú dávku vakcíny nechali pichnúť rekordné čísla Slovákov. Bolo to v čase pred lockdownom, kedy mali ešte očkovaní výhody. Dnes je všetko inak.

Od tohto utorka 23.novembra sa záujem o očkovanie totálne prepadol na 1.900 dávok a ďalšie dni sa pohyboval okolo 2.200 až 2.400 podaných prvých dávok vakcíny.

Takýto prepad nastal po tom, čo minister zdravotníctva Lengvarský oznámil, že opatrenia nestačia a vládu bude žiadať o zákaz vychádzania pre neočkovaných aj očkovaných.

Denník SME tvrdí, že zatiaľ sa nedá povedať, že by za prepadom záujmu o očkovanie bol plošný zákaz vychádzania a všetko ukážu až ďalšie dni. Podľa nich môže ísť aj o náhodu.

“Ak však bude trend pokračovať, potvrdia sa obavy časti koalície – SaS a Za ľudí – a tiež predpoklady analytikov, že bez zvýhodnenia očkovaných sa prebudený záujem o očkovanie opäť zastaví.” píše denník SME

One Reply to “Po lockdowne stratili tisíce Slovákov záujem o prvé očkovanie”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *