Po centre Banskej Bystrice sa veselo túlali migranti! Nelegálne prišli rumunským kamiónom

Po námestí SNP v Banskej Bystrici, ktoré je plné ľudí sa pohybovali dezorientované osoby bez rúšok a tmavej pleti. Keď ich skontrolovala hliadka mestskej polície, zistilo sa, že ide o cudzincov z Maroka.

Išlo o dvoch migrantov z Maroka, ktorý sa sem dostali rumunským kamiónom, vysvetľovali lámanou angličtinou policajnej hliadke. Tá im poskytla aj rúška.

„Príslušníci mestskej polície v Banskej Bystrici počas kontroly verejného poriadku na Námestí SNP v utorok 8. decembra 2020 zaznamenali dve podozrivé osoby, ktoré sa dezorientovane pohybovali. Jednalo sa o mužov tmavej pleti a bez rúšok. Hliadka mestskej polície zistila, že sa jednalo o cudzincov z Maroka, ktorí nemali žiadne doklady totožnosti. Lámavou angličtinou vysvetlili, že sa tam dostali nelegálne rumunským kamiónom. O tejto skutočnosti bol okamžite informovaný Policajný zbor. Vzhľadom k tomu, že obidvaja cudzinci boli bez rúšok, tieto im boli mestskou políciou poskytnuté. Príslušníci Policajného zboru z oddelenia cudzineckej polície v Banskej Bystrici si obidvoch cudzincov prevzali na mieste za účelom vykonania ďalších úkonov.“ informuje mestská polícia v Banskej Bystrici.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353