Slovensko

Plne zaočkovanej Slovenke chýbajú testovacie miesta. Chce sa neustále testovať

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ku koncu júna končia zmluvy pre mobilné odberové miesta so štátom a ľudia sa tak pýtajú, kde sa budú môcť dať otestovať. Podobnú otázku mala ja Slovenka na sociálnej sieti ministerstva zdravotníctva. Obyčajná otázka vyvolala búrlivú diskusiu.

„Milé ministerstvo,chcela by som sa opýtať, kde bude možné testovať sa od 1.7 a za aký poplatok? Rada by som chodila testovať sa aj naďalej aj napriek tomu,že som kompletne zaočkovaná, ale nikde sa neviem dopátrať informácií, kde a kto bude robiť antigénove testy,resp pcr.“ pýta sa žena, ktorá ako tvrdí, je už kompletne zaočkovaná.

To nenechalo chladnými ľudí, ktorí asi testovanie nepodporujú a do ženy sa pustili. Tá neskôr ale vysvetľuje, že pracuje s postihnutými deťmi a bojí sa o ich zdravie. Znamená to teda, že aj plne zaočkovaní ľudia vedia, že vírus môžu stále prenášať.