Spoločnosť Zo sveta

Pitva ukázala, že Epstein bol uškrtený

Podľa denníka The Washington Post mal Epstein zlomenú okrem iného jazylku.

Americký finančník Jeffrey Epstein, ktorý bol obvinený zo závažných sexuálnych zločinov a nájdený mŕtvy v cele, mal fraktúry v oblasti krku. Preukázala to pitva, o ktorej informoval denník The Washington Post.

Podľa denníka mal Epstein zlomenú okrem iného jazylku. Odborníci, ktorých washingtonský denník oslovil, oznámili, že táto fraktúra sa objavuje pri obesení, avšak bežnejšia je u obetí vrážd uškrtením.

Epstein bol nájdený v cele mŕtvy v sobotu, deň potom, čo súd zverejnil výpoveď, v ktorej jedna z jeho údajných obetí Virginia Robertsová Giuffreová tvrdila, že ju finančník držal ako sexuálnu otrokyňu.

Epsteina zatkli 6. júla a obvinili ho zo založenia zločineckej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat.

Spôsob, akým si 66-ročný Epstein zobral život, zatiaľ nezverejnili. Pitvu vykonali v nedeľu. Okolnosti jeho smrti už začal skúmať americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Barr okrem toho nariadil, aby prípad vyšetril aj generálny inšpektor ministerstva spravodlivosti.

Dozorcovia falšovali výkazy o kontrole Epsteina a jeho väzenskej cely

Zdroj oboznámený s vyšetrovaním okolností smrti amerického finančníka Jeffreyho Epsteina tvrdí, že príslušníci väzenskej stráže, ktorí mali jeho celu kontrolovať každú pol hodinu, to nerobili a falšovali výkazy o svojich obchôdzkach. Podľa denníka The New York Times (NYT) v osudnú noc strážnici Epsteina neskontrolovali tri hodiny a miesto toho spali.

Mal vypovedať proti globálnej elite

InfoVojna zverejnila v súvislosti s okolnosťami Epsteinovej smrti obsiahly článok.

Vzhľadom na charakter kruhov, v ktorých sa Epstein pohyboval, mnohí špekulovali, že tento miliardár sa začiatku súdneho procesu, ktorý by odhalil povahu a rozsah pedofilnej siete globálnej elity, nikdy nedožije.

Podľa súdnych dokumentov, ktoré boli odpečatené deň pred jeho smrťou, ďalšia údajná obeť tvrdí, že Epstein dochadzoval ju aj ďalšie dievčatá najbohatším a najmocnejším mužom vo svete – vrátane britského princa Andrewa, miliardára Glenna Dublina a bývalého guvernéra Nového Mexika Billa Richardsona. Na zozname údajnej obete mali byť aj mená „bohatých a vplyvných podnikateľov“, „ďalšieho princa“, „zahraničných prezidentov“, „známeho predsedu vlády“, „ďalších svetových lídrov“, ale aj meno „majiteľa francúzskej veľkej hotelovej siete“.

Zdroj: ČTK / InfoVojna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *