Zo sveta

Peter Sagan napadol policajta. Bál sa, že ho budú chcieť zaočkovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenský cyklista Peter Sagan zranil monackého policajta, pretože sa bál, že ho bude chcieť zaočkovať. Francúzske médiá prišli s touto správou až teraz no incident pochádza z 25.apríla 2021. Sagan dostal pokutu 5-tisíc eur.

Sagan sa aj so svojim bratom vracali do svojho monackého sídla v čase zákazu vychádzania. Zastavila ich policajná hliadka a vyzvala ich, aby si vystúpili.

Podľa portálu Nice-Matin sa trojnásobný majster sveta vzpieral až do takej miery, že pritom na pravej ruke zranil tamojšieho seržanta, ktorý bol ďalšie dva dni práceneschopný.

Jeho obhajca namietal, že Sagan bol hodinu a pol bez svojho právnika a skutkové okolnosti mu boli oznámené až dve a pol hodiny po zadržaní. Odmietol tiež, žeby jeho klient bol agresívny, bol vraj len nahnevaný. Sudca aj prokurátor všetky námietky obhajoby zamietli.

„V cele policajného zaistenia si už nepamätal, čo sa stalo, a ospravedlnil sa za to. Svoj hnev odôvodnil obavou, že bude nútený dať sa zaočkovať. Napokon sa jasne ukázalo, že dôvodom všetkých problémov bola nadmerná konzumácia alkoholu, na ktorú nie je zvyknutý,“ uviedol sudca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *