PENTA SI DAROVALA 15 MILIÓNOV EUR! - MAGAZÍN 1
Komentáre Slovensko

PENTA SI DAROVALA 15 MILIÓNOV EUR!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pred pár dňami sa objavila v médiách informácia, že v boji proti COVID 19 vynaloží oligarchistická skupina Penta viac ako 15 miliónov EUR.

Táto informácia je však trošku mätúca a povrchná vzhľadom k skutočnosti, že Penta si nekalými praktikami, privatizovaním a podvodmi vybudovala na Slovensku okrem iného aj nemocničné impérium do ktorého sa teraz veľkoryso chystá naliať 15 miliónov.

Táto legálna mafia na Slovensku sa chystá milióny údajne použiť na:

–        nákup špeciálneho zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok

Súkromná sieť lekární, vlastnená najúžasnejším podnikateľským subjektom na Slovensku, čo by mala mať všetko zabezpečené, však má už dlhodobo na mnohých svojich prevádzkach vypísané, že v podstate nemajú „nič“ čo sa týka ochranných pomôcok, či základných liekov. Čiže to, kde sa zdravotnícke pomôcky nakoniec dostanú, zatiaľ nie je jasné.

Politika oligarchov z Penty nespočíva len v zdieraní občanov cez štátny rozpočet ale aj priamo cez nevyhnutné lieky a zdravotné pomôcky. V sieti lekární spadajúcich pod Pentu predávajú aktuálne bavlnené ochranné rúška za neuveriteľnú sumu 5,80 eur! Pritom nákupná cena je pár centov.

–        nákup rapid testov COVID 19

V tejto oblasti zabezpečil biznis Pente premiér Matovič, ktorý rozbehol masívne tzv. plošné testovanie prostredníctvom medzinárodnej spolupráce a využitia súkromných laboratórií (kam spadá aj Penta).

–        okamžité investície do zdravotníckych zariadení a lekární z dôvodu re-profilácie nemocníc, či technických úprav

Tragické je, že tieto ich akože „okamžité“ investície sú peniaze bežných občanov SR, ktoré ukradli politici, ktorých sme posledných 20 rokov volili. Aj po posledných voľbách do NR SR by sa väčšina parlamentných strán mohla pokojne zlúčiť a kandidovať pod značkou PENTA alebo J&T.

V skutočnosti je im bežný občan/volič ukradnutý a je pre nich presne tým, ako to pomenoval Penťácky miliardár Jaroslav Haščák v najznámejšej nahrávke z Gorily:

„Volič nič o ničom nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch.“ –  Jaroslav Haščák

Jirko Malchárek, ktorý v pozícii ministra zarobil na províziách 329 miliónov slovenských korún to zhrnul a síce, že oni dvaja sa ľuďom, ktorí žijú len z platu a nevedia nič ušetriť nevedia veľmi prispôsobiť. Oni si samozrejme „ušetriť“ vedia! A to aj počas pandémie. Svedčí o tom predaj Penťáckej kancelárskej budovy Rosum za neuveriteľných 60 miliónov eur.

Jeden z hlavných aktérov v boji proti Pente, z dvojice Žiaran – Forisch, tento podozrivý predaj budovy skomentoval na sociálnej sieti slovami:

 „Celá slovenská ekonomika sa spomalila, tisíce súkromných firiem majú problémy, tisíce reštaurácii a obchodov po celom Slovensku majú zatvorené, státisíce ľudí a podnikateľov majú problémy s platením hypoték a úverov. A vôbec, všetko na Slovensku sa “vďaka” Coronavírusu a s následnými nutnými opatreniami voči nemu zmenilo. Jediné čo sa vôbec nezmenilo je, že zlodeji si stále idú vo svojich podvodoch, aj kráľ Slovenských zlodejov Haščák si stále ide svoje.“

„Budova Digital Parku v Bratislave a nielen ona, neustále už od svojho vzniku mení majiteľa, aj keď je to vo svojej podstate stále ten istý, ale na podvody s DPH, presne tak ako to robil Bašternák ale v ďaleko väčších sumách, je každá takáto zmena dobrá“, komentuje Stanislav Žiaran.

O budove Digital Park, Einsteinova 25, Bratislava je známe z údajov zapísaných v histórii listov vlastníctva nehnuteľností, že sa tam udialo viac transakcií s majetkovým nárokom k nehnuteľnostiam rovnakým spôsobom ako kauzy okolo Bašternáka. Spôsob týchto prevodov s použitím zlučovania spoločností a s využitím konkurzného konania na spoločnosť Malchárek Racing za pomoci fiktívnych pohľadávok spoločností Dôvera patriacej Pente vo výške 2.100,00 eur a Union vo výške 1.700,00 eur, indikujú páchanie trestnej činnosti rovnakou schémou ako pri daňových kauzách Bašternáka – (Five Star Residence a Bonaparte).

Trestná činnosť v súvislosti s bodovou Digital Park bola spáchaná postupne, opakovanými samostatnými činmi za pomoci existencie organizovanej skupiny páchateľov s pevnou hierarchickou štruktúrou, v ktorej boli tieto činy naplánované, spáchané a nakoniec vykonané opatrenia k ich zakrytiu.

Orgány činné v trestnom konaní samozrejme ako je u nás už zvykom, nevidia dôvod trestného stíhania voči najlegálnejšej mafii na Slovensku – Pente.

Digital Park Bratislava – schéma prevodov 

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *