Pellegrini zabudol, ako sa volá Slovensko? "Táto krajina. V tejto krajine. Táto krajina" - MAGAZÍN 1
Komentáre

Pellegrini zabudol, ako sa volá Slovensko? „Táto krajina. V tejto krajine. Táto krajina“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Komentár: Bývalý premiér Peter Pellegrini dnes vystúpil v parlamente na tému rastúcich cien energii. Jeho vystúpenie najprv vyzeralo, ako by zabudol, aký názov nesie krajina v ktorej sa narodil. Miesto „Slovensko“ sme počuli „v tejto krajina“ alebo „táto krajina“. To teda neznie veľmi národne.

Pellegrini si však neskôr spomenul, že sme na Slovensku a dokonca aj na to, že tu žijú Slováci a tieto slová vo svojom vystúpení spomenul. My si však spomíname aj na to, že ako premiér bol Pellegrini začiatkom roka 2019 na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose. A čo sa tam riešilo? Celé fórum nieslo názov „Svet v dobe globalizácie 4.0“. Že by sa tam začal celý tento ekonomický plán?

Účastníci spolu s Pellegrínimi diskutovali o novej fáze globálnej spolupráce, pretože svet vraj vstupuje do štvrtej priemyselnej revolúcie. Čo tam teda vydiskutoval vtedajší premiér, keď dnes sa máme „tešiť“ na krutú a veľmi drahú zimu, a celá ekonomika je na kolenách?

A terajšia progresívna vláda, ku ktorej má Pellegrini tiež blízko svojou ideológiou, ako by v nejakom zdrvujúcom ekonomickom pláne pre Slovensko pokračovala. Stovky miliónov na nezmyselné testovanie a milióny na vakcinačnú kampaň. Ďalšie milióny na vojenskú techniku vedia nájsť tiež, ale peniaze na zníženie ceny energii pre bežných ľudí nejak nevidieť. A okrem toho, minister Krajniak oznámi, že prídavky na deti sa zvýšia o 38 centov. Ak je toto ekonomický plán, tak niekto sa dobre pripravil, aby totálne zničil Slovensko a nie „túto krajinu“.