Slovensko

Pellegrini vyzýva 17.novembra zapáliť doma sviečku. Kotlebovci idú rovno do ulíc

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý premiér Peter Pellegrini na štvrtkovej tlačovej konferencii hovoril o blížiacom sa proteste, ktorý však nepodporí, pretože nechce nabádať ľudí na porušovanie nariadení.

Pellegrini síce cíti, že by tisíce ľudí chceli ísť na námestia vyjadriť svoj názor proti tejto vláde, našiel pre svojich sympatizantov miernejší spôsob vyjadrenia názoru.

„Preto navrhujeme, aby sme možno všetci, po celom Slovensku ak to tak cítime, zapálili 17. novembra každý vo svojom okne sviečku, ako hlas slobody na pamiatku boja za demokraciu, ktorú nám postupne táto vláda berie.“

Šéf strany Hlas ďalej oznámil, že 17.novembra na stránke www.referendum2021.sk spúšťajú anketu, či ľudia súhlasia so skrátením volebného obdobia Národnej rady Slovenskej republiky. Pellegrini pozýva všetkých, aby v tejto ankete hlasovali a aby dali jasne vedieť, čo si o tejto vláde myslia.

17. novembra sa do Bratislavy chystajú aj Kotlebovci, ktorí však idú, ako ich dobre poznáme, dať o sebe vedieť rovno do ulíc. Ďalej sa v Bratislave majú objaviť aj futbaloví fanúšikovia, strana Smer či SNS.