Vláda nezavrie žiadny obchod, aby nemusela platiť náhradu škody, ale zakáže ľuďom tam chodiť? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vláda nezavrie žiadny obchod, aby nemusela platiť náhradu škody, ale zakáže ľuďom tam chodiť?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V televíznej relácii Na Telo sa stretol minister obrany Jaroslav Naď a bývalý premiér Peter Pellegrini. Naď hneď v úvode hovoril o tom, že nám za posledné dni zomrelo na Covid19 skoro 100 ľudí. To, však ešte musí potvrdiť pitva.

“…35, 35 a 26 boli posledné tri dni, ale hovorím, nechajme to potvrdiť tými pitvami, ale ak sa to potvrdí, to sú tak zásadné čísla, že to je naozaj niečo tak výrazné, čo by nikto nemal podceňovať…” povedal Naď v relácii.

Následne sa do vlády a jej opatrení pustil kriticky Pellegrini, ktorý hovoril o tom, že štát zakáže ľuďom chodiť do obchodov, ale nezavrie ich, aby im nemusel platiť ušlý zisk. Na to minister Naď reagoval, že je to ošetrené schémami, ktoré boli aj za prvej vlny.

O pomoci podnikateľom informoval aj minister Milan Krajniak na sociálnej sieti: Dôležité upozornenie: Obchody, reštaurácie, všetky služby a prevádzky, ktoré pre aktuálne opatrenia musia obmedziť činnosť alebo majú poklesy tržieb, môžu žiadať o príspevky v rámci programu „Prvá pomoc“. Za mesiac október už navyše bude fungovať rozšírený program „Prvá pomoc ➕“, kde sme navýšili objem pomoci o približne ďalších 50 %.”

Aktuálne informácie o pomoci sú na https://www.pomahameludom.sk/, v priebehu novembra sa tam objavia všetky podrobnosti o programe „Prvá pomoc ➕“.

Partia z Plaveckého Štvrtku ponúkala stavebné práce dedinčanom. Chceli ich vyhnať a tak útočili mačetou (Video)