Pellegrini: Smer musí prejsť zásadnou reformou, Blaha by mal skončiť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Pellegrini: Smer musí prejsť zásadnou reformou, Blaha by mal skončiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda vlády víta výzvu na diskusiu o budúcnosti strany. Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií a vyzývajú Petra Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany.

Premiér Peter Pellegrini dnes pred rokovaním vlády vyhlásil, že Smer musí prejsť zásadnou reformou. Reagoval tak na udalosti z utorka, kedy niektorí členovia Smeru z východu Slovenska v liste žiadajú mimoriadny snem Smeru a odchod Roberta Fica a Roberta Kaliňáka zo svojich funkcií.

“Čaká nás rozhodujúce obdobie a od toho bude závisieť, kto kde bude a či niekto niekde bude,” vyhlásil Pellegrini.

Dodal, že urobí všetko preto, aby Smer vyhral parlamentné voľby. “Na to však bude potrebná zásadná reforma. Ak sa to podarí, tak sa budeme stretávať, ak sa to nepodarí, tak sa stretávať spolu už nebudeme.”

Pellegrini reagoval aj na otázku, či by mal skončiť šéf výboru pre európske záležitosti a poslanec za Smer Ľuboš Blaha. “Ak sa bude správať tak, ako doteraz, tak určite by mal skončiť.” 

Na list s výzvou upozornil Denník N. Členovia z východného Slovenska v ňom vyzývajú Pellegriniho, aby kandidoval za predsedu strany. “Výzva išla predsedníctvu. Je to vnútrostranícka záležitosť a očakávame, ako sa k nej vyjadrí vedenie,” povedala Smolková.

Pellegrini odmietol, že by mal stáť on za touto iniciatívou. Novinárov vyzval, aby hlavné otázky smerovali na predsedu strany Roberta Fica.

“Sústreďme sa na obsah politiky a na všetky veci spojené s iniciatívou sa skúste opýtať predsedu strany,” odkázal premiér.

Správu aktualizujeme …

Zdroj: hnonline.sk / Infovojna.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *