Pellegrini sa zaočkovať nedá, aj keď predtým tvrdil, že rizikové skupiny by mali byť očkované

Bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý ešte pred nedávnom bol za to, aby sa dali očkovať rizikové skupiny, povedal dnes v diskusnej relácii Na Telo, že on sám sa zaočkovať nedá.

Obavy mu robí vyhlásenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčiho, ktorý povedal, že štát musí vytvoriť kompenzačný fond, ktorý bude odškodňovať tých, ktorí budú mať z vakcíny vedľajšie účinky. Vakcína sa totiž vyrába príliš rýchlo a podľa slov ministra, firma, ktorá ju vyrába si netrúfa na seba vziať zodpovednosť a teda v prípade, ak by mal človek nežiadúce účinky, odškodní ho samotný štát.

Pellegrini teda pri tejto vakcíne zváži, či vzhľadom na jeho zdravotný stav mu bude treba túto vakcínu. Moderátorovi odpovedal, že on sám sa očkovať momentálne nedá. Hovoril aj, že vakcínu bude pozorne sledovať, pretože sa robí expresne rýchlo.

Jeho kolega v diskusii Juraj Šeliga ale verí odborníkom a inštitúciám, ktoré schvaľujú vakcínu a zaočkovať sa dá hneď, ako bude na rade.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353