adplus-dvertising

Peklo vo vlaku! Telo na telo či zvracanie z ťažkého vzduchu! Toto prežívajú Slováci vo vlakoch

Na internete sa objavilo priznanie cestujúcich, ktorí v týchto horúčavách zažili doslovne peklo vo vlaku.

Obrovské horúčavy a totálne preplnený vlak ľudmi úplne cez kapacitu, aj to sú slovenské železnice.

„Dňa 21.6.2019, pri návrate zo školského výletu z Banskej Štiavnice sme pri ceste vlakom domov zažili hrôzu. Prvé zlé pocity nastali v okamihu, ako sme prišli na stanicu a uvideli vlak, na ktorý máme nastúpiť. Jedna časť malého motorového vláčika naplnená už 20 minút pred odchodom vlaku (vlak číslo 6116 z Banskej Štiavnice do Zvolena). Najhoršie sa však iba začínalo po tom, ako sme všetci nastúpili. Vo vlaku bolo 53 miest na sedenie, všetky boli obsadené a ďalších minimálne 50-60 ľudí stálo všade kde sa dalo. Boli to hlavne študenti, ktorí sa vracali z výletov, ale aj starší ľudia a tehotná žena. Všetci sme boli „telo na telo“. Prikladáme fotografiu, ako to vo vnútri vyzeralo. Cesta trvala aj so zastavením a asi 10 minútovým čakaním vyše hodiny. Počas cesty sa mnohým ľuďom zle dýchalo aj napriek tomu, že všetky okná boli otvorené. Jeden chlapec si pri snahe, aby mohol lepšie dýchať udrel hlavu. Ďalšiemu mladému chlapcovi bolo zle a povracal sa do vlastnej šiltovky, následne bolo na vracanie všetkým ľudom okolo neho. Tesne pred konečnou stanicou vlak zastal z dôvodu poškodenia výhybky asi na 10 minút. Počas toho sprievodca odmietol otvoriť dvere a zlý vzduch sa iba stupňoval. Teplota vo vlaku dosahovala hodnoty 38 stupňov. Nečudo, že hneď po tom ako sme sa opäť pohli, všetci zvískli od radosti.“ informuje o hrôze jedna zo zúčastnených.

Veľmi smutná skutočnosť na Slovensku. Kým vláda nakupuje ako šialená vojenské techniky, od stíhačiek cez vojenské radary a iné predražené armádne zákazky, naši ľudia cestujú v katastrofálnych podmienkach.

Ale dôležité je, že budeme mať 14 amerických stíhačiek a 400 vojenských transportérov za miliardy eur. Nech si ľudia chodia v rozpadnutých vlakoch a čakajú v nemocniciach, ktoré pripomínajú skôr horor.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.