Pčolinský ide na slobodu: Generálna prokuratúra zrušila bývalému šéfovi SIS obvinenia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Pčolinský ide na slobodu: Generálna prokuratúra zrušila bývalému šéfovi SIS obvinenia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý šéf tajnej služby Vladimír Pčolinský čelil obvineniam z príjímania úplatku a podplácania. Vyšetrovanie však bolo skončené a už nie je stíhaný pre korupciu. Po šiestich mesiacoch, ktoré strávil vo vyšetrovacej väzbe, jeho obvinenia zrušila Generálna prokuratúra. Informoval o tom Pčolinského obhajca Ondrej Urban a portál Aktuality.sk.

„Telefonicky mi bolo oznámené, že obe obvinenia boli zrušené a dnes bude prepustený. Ideme si prevziať rozhodnutia a ideme naspäť do Leopoldova,” povedal pre Aktuality.sk.

Advokáti Vladimíra Pčolinského ešte v júni potvrdili, že sa na Generálnu prokuratúra obrátia so žiadosťou o preskúmanie postupu dozorujúceho prokurátora a chcú, aby jeho prípad prevzala práve Generálna prokuratúra. 

Pčolinského vyšetrovanie bolo ukončené návrhom na podanie obžaloby. Ak by ju prokurátor podal na súd, o osude bývalého šéfa tajnej služby už by rozhodovali sudcovia. Takto sa však situácia zásadným spôsobom zvrátila. Na svojho nominanta bojoval aj šéf Sme rodina a predseda NR SR Boris Kollár a viacerí poslanci navrhovali, aby prišiel do pléna NR SR rečniť aj samotný Pčolinský. Prokurátor to však neodsúhlasil.