Partia z Plaveckého Štvrtku ponúkala stavebné práce dedinčanom. Chceli ich vyhnať a tak útočili mačetou (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Partia z Plaveckého Štvrtku ponúkala stavebné práce dedinčanom. Chceli ich vyhnať a tak útočili mačetou (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia informuje o brutálnom útoku v Sokolovciach. Partia z Plaveckého Štvrtku tam mala dedinčanom ponúkať stavebné práce. Dedinčania ich však u seba nechceli a vyháňali ich. Skončilo to katastrofou.

K incidentu došlo v utorok, v poobedných hodinách. Súrodenci a ďalší dvaja muži z Plaveckého Štvrtku, si údajne v obci mali hľadať prácu. Ľuďom v dedine ponúkali pomoc pri stavebných úpravách. Keď sa domáci snažili päticu požiadať, aby odišli z dediny preč, vznikla medzi nimi roztržka. Jeden z nich najskôr zatlačil 47 ročného miestneho muža kontajnerom o aute a neskôr sa pridali k útoku aj ostatní z partie. Na muža sa zahnali mačetou a potom ho fyzicky neznámym predmetom napadli. Mužovi spôsobili zlomeniny viacerých častí tváre s dobu liečenia 4 až 5 týždňov a dali sa na útek, informuje Polícia.

Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z ublíženia na zdraví.
Krátko na to ich všetkých zadržali policajti z Hlohovca a umiestnili do cely policajného zaistenia. Policajti ich na základe dôkazov obvinili a predložili spis prokurátorovi, ktorý bude rozhodovať aj o väzobnom stíhaní pre jedného z nich.
V zmysle zákona im môže hroziť trest odňatia slobody až na 3 roky.