Slovensko

Parlamentný výbor schválil amerických vojakov na Slovensku! Proti bol len Kotlebovec

Výbor pre obranu a bezpečnosť v parlamente schválil prítomnosť štyroch amerických vojakov na Slovensku. Okamžite sa s tým pochválil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Zabezpečiť by na Slovensku mali výcvik a poradenstvo v otázkach civilno-vojenskej spolupráce.

„Práve vojaci vyškolení na tieto operácie boli nasadení napríklad aj v uzatvorených obciach počas prvej vlny pandémie. Odviedli úžasnú prácu a bez dostatočných vedomostí a naučených postupov by bezproblémový priebeh nebol možný,“ vyzdvihol ich prínos Naď.

Hlavnou úlohou amerických vojakov na Slovensku bude zabezpečenie výcviku a poradenstva ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Proti prítomnosti amerických vojakov hlasoval jedine poslanec opozičnej ĽSNS a člen výboru Ondrej Ďurica.  Marian Kotleba sa výboru kvôli karanténe nezúčastnil. Počas rozpravy upozornil ministra na fakt, že vojakom OSSR by viac ako poradcovia z USA pomohlo doplnenie chýbajúceho materiálneho zabezpečenie a obnova zastaralej štyridsaťročnej rocnej techniky. Inak nám naši profesionáli z OSSR odídu.

Na ministrove slová o tom, že ide len o štyroch vojakov-poradcov a že sa objavujú dezinformácie o príchode ďalších amerických vojakov, čo minister odmieta, poslanec Ďurica reagoval, že Slovensko si pamätá prítomnosť cudzích vojsk na svojom území a preto sú občania na takéto politické rozhodnutia mimoriadne citlivý.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!