Slovensko

Parlament schválil zákon, ktorý dovoľuje kontrolovať zamestnanca, či je očkovaný. Len traja smeráci proti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Parlament dnes schválil v prvom čítaní zákon, ktorý predložil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Zákon dovoľuje sprísnené podmienky v rizikových okresoch, ako napríklad preukázanie sa očkovaním či testom pri vstupe do práce, alebo vstup v čiernych okresoch pre očkovaných či prekonaných.

Poslanci v prvom čítaní vládny návrh na zmenu pandemických opatrení schválili. Proti návrhu hlasovalo 20 poslancov, za bolo 83 a hlasovania sa zdržalo 10 poslancov. Všetci Kotlebovci boli proti tomuto zákonu spolu s Mazurekovcami. Len traja poslanci Smeru boli proti. Ostatní zo strany Roberta Fica sa buď zdržali alebo boli neprítomní.

Definitívne schválenie zákona by malo prebehnúť zajtra.

Zákon by mal upraviť povinnosti prevádzkovateľov, a to tak, že budú musieť vyžadovať preukázanie totožnosti od zákazníkov. Osobám, ktoré sa nepreukážu, budú môcť odmietnuť vstup do prevádzok alebo na hromadné podujatia.

Osoba vykonávajúca štátny zdravotný dozor by mala byť zároveň schopná počas krízovej situácie z dôvodu ochorenia COVID-19 uzavrieť prevádzku. O súčinnosť bude môcť požiadať Policajný zbor.

Zamestnávatelia by zároveň mali po novom povinne kontrolovať potvrdenie o absolvovaní očkovania, o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo o negatívnom výsledku testu. Ak sa zamestnanec takýmto dokladom nepreukáže, zamestnávateľ ho nemusí vpustiť na pracovisko. Malo by sa mu však umožniť absolvovať bezplatný test zabezpečený zamestnávateľom.

3 Replies to “Parlament schválil zákon, ktorý dovoľuje kontrolovať zamestnanca, či je očkovaný. Len traja smeráci proti

  1. Aspoň tento naháňacký Taylorov kapitalistický systém skôr zatrepe kopytami. V otrokárskej spoločnosti je otrok len „hovoriacim nástrojom“, čo je pracujúci v liberalizme? Len námedzná pracovná sila na trhu práce, ktorá sa predáva…🤮

  2. A vy v tom parlamente ste všetci zaockovany kdo vás kontrolovať bude?Polovica urcite nie ste zaockovany alebo akoze. Vy mi dáte na mesačne poplatky,stravu a na deti.Dobre sa vám zakazuje keď máte nahrabane pre seba.Je mi zle z vás sama banda hnus v parlamente!!!Miesto pomoci i a ľudí potápate. Hanba vám jedna.

  3. Zamestnávateľ má obmedzený počet pracovníkov a on si bude sám proti sebe nevpúšťať pracovníkov aby pracovali? To je taká debilina ako od psycho-Matloviča.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *