Parížska organizácia pomáhajúca migrantom to už nezvládla a ukončila svoju činnosť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Parížska organizácia pomáhajúca migrantom to už nezvládla a ukončila svoju činnosť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Francúzska mimovládna organizácia Solidarité Migrants Wilson ukončila svoje pôsobenie v parížskej štvrti La Chapelle, kde sa zdržovali africkí migranti, ktorí nelegálne prišli do krajiny.

Organizácia, ktorá pomáhala migrantom vydržala fungovať 20 mesiacov. Za túto dobu vydali cez 250 tisíc jedál pre utečencov. Organizácia tiež pomáhala s pitnou vodou, keď posielala cisterny do táborov migrantov.

Polícia síce tento nelegálne tábor zrušila, ale migranti si ho vybudovali o niečo neskôr a pripojili sa k ním aj stovky narkomanov.

“Vzťahy medzi jednotlivými skupinami bývajúcimi spolu sa vyvíjajú veľmi zle. Závislí narkomani trpia, ale sú tiež veľmi agresívni, dokonca aj voči nám, “napísalo združenia na svojom facebookovom účte.

“Nikto nám nie je schopný zabezpečiť ani minimálnu bezpečnosť pre našu každodennú prácu vydávania jedál,” sťažuje si nezisková organizácia pre pomoc imigrantom.

Organizácia tvrdí, že migrantov v meste neustále pribúda. Parížske úrady hovoria o 500 nových migrantoch týždenne v hlavnom meste Francúzska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *