adplus-dvertising

Parazitológ: Očkovaní by mali mať veľké výhody a donútime tak ostatných, dať sa zaočkovať

Očkovaní ľudia by mali mať veľké výhody. Týmto nátlakom môžeme prinútiť ostatných, aby sa nechali zaočkovať, povedal v relácii 360 ° Pavlíny Wolfovej český evolučný biológ a parazitológ Jaroslav Flegr. Podľa neho Lockdown zaberá, ale ide o to najhoršie riešenie. „Má prísť vo chvíli, keď padáme na dlažbu. Tento medzičas by sme mali využiť a resuscitovať späť k životu hygienu, ktorá teraz netrasuje,“ píše cnn.iprima.cz

„Očkovaní ľudia by mali mať veľké výhody. Bude to síce voči neočkovaným nefér, ale keď sa nám týmto nátlakom podarí ostatných prinútiť, aby sa zaočkovali, bude to jedine dobre, „uviedol Jaroslav Flegr. Podľa neho očkovanie stlmí šírenia epidémie. „Stále ale bude existovať pravdepodobnosť, že aj očkovaný človek môže nákazu preniesť, aj keď je to málo pravdepodobné. Čert nikdy nespí, „upozornil evolučný biológ a doplnil, že sám by po očkovaní rúšku neodložil.

S výhodami pre očkovaných súhlasí tiež český riaditeľ Ústavu organickej chémie a biochémie AV ČR Zdeněk Hostomský. „Dajte očkovaným ľuďom privilégium a nenúťte ich nosiť rúška a netvrďte, že sú nebezpeční rovnako ako tí, ktorí sa nenaočkovali,“ povedal Hostomský vo vysielaní relácie 360 ​​° Pavlíny Wolfovej.