Zo sveta

Pápež podporil LGBTI komunitu a kňaza, ktorý sa o ňu stará

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pápež František opäť podporil ľudí z LGBTI komunity. Tentokrát listom poďakoval kňazovi z Ameriky, za „pastoračnú horlivosť“, s ktorou vykonáva svoj apoštolát medzi ľuďmi z komunity LGBTQ. 

Kňaz James Martin sa listom pochválil na sociálnej sieti „Spočiatku som myslel, že zdieľam iba časti listu určené pre včerajšiu konferenciu. Ale ľudia by sa mohli zaujímať, čo bolo v zvyšku listu, takže zdieľam celú správu vrátane osobných pozdravov na začiatku,“ píše na Twitteri.

Pápež František v liste píše, že Boh „sa s láskou približuje ku každému zo svojich detí. Ku všetkým a ku každému z nich. Jeho srdce je otvorené. On je Otec.“

Podľa agentúry AFP pápež v liste zdôrazňuje inkluzívnu povahu svojej viery, keď uvádza, že „Boží štýl má tri rysy: blízkosť, súcit a vľúdnosť. Takto (Boh) pristupuje ku každému z nás“. Pápež František vo svojom liste konštatuje, že v prípade Martinovej práce vníma, že sa neustále snaží napodobňovať tento „Boží štýl“.

„Si kňazom pre všetkých.“ Ocenil pápež a ubezpečil Martina, že naňho bude pamätať vo svojich modlitbách, aby mohol pokračovať vo svojom diele „týmto spôsobom: byť blízko, súcitný a s veľkou vľúdnosťou“.