Pápež František sa ospravedlnil moslimom za agresiu kresťanov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Pápež František sa ospravedlnil moslimom za agresiu kresťanov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minulý piatok pri príležitosti príhovoru v Neapole pri Pápežskom teologickom seminári sa pápež František ospravedlnil smerom k moslimom za utrpenie, ktoré nejedenkrát v histórii trpeli z rúk kresťanov.

Najmä zmienil kolonizačnú agresiu a vojny Európanov neraz na rasovom alebo doktrinálnom základe. Týchto ohavností sme sa dopustili aj my, vyhlásil pápež František.

Svojim ospravedlnením pápež podľa svojich slov reagoval na výzvu dnešnej doby, ktorou je dialóg s moslimami čoby partnermi v záujme pokojnej budúcnosti a koexistencie našich komunít a miest tvárou v tvár otrasným udalostiam páchaným fanatikmi.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *