Pápež František sa ospravedlnil moslimom za agresiu kresťanov

Minulý piatok pri príležitosti príhovoru v Neapole pri Pápežskom teologickom seminári sa pápež František ospravedlnil smerom k moslimom za utrpenie, ktoré nejedenkrát v histórii trpeli z rúk kresťanov.

Najmä zmienil kolonizačnú agresiu a vojny Európanov neraz na rasovom alebo doktrinálnom základe. Týchto ohavností sme sa dopustili aj my, vyhlásil pápež František.

Svojim ospravedlnením pápež podľa svojich slov reagoval na výzvu dnešnej doby, ktorou je dialóg s moslimami čoby partnermi v záujme pokojnej budúcnosti a koexistencie našich komunít a miest tvárou v tvár otrasným udalostiam páchaným fanatikmi.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353