Pápež František: "Boh nakoniec zbúra steny medzi národmi" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Pápež František: “Boh nakoniec zbúra steny medzi národmi”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pápež František vyhlásil, že múry medzi národmi nemôžu vydržať, pretože Boh ich nakoniec zničí.

“Môžeme vybudovať ľubovoľný počet stien a zavrieť dvere v márnom úsilí cítiť sa bezpečne uprostred nášho bohatstva, na úkor tých, ktorí zostali vonku. Nebude to tak navždy,” povedal pápež vo svojom oznámení pre tretí ročník Svetového dňa chudobných.

“Deň Pána,” ako je opísaný prorokmi, zničí bariéry vytvorené medzi národmi a nahradí aroganciu tých niekoľkých ľudí solidaritou mnohých, “povedal pápež.

“Ignorovanie, ktoré bolestne zažili milióny ľudí, nemôže trvať dlho. Ich plač je stále hlasnejší a zahŕňa celú krajinu, “uviedol a dodal, že” chudobní sú strelným prachom. Pokiaľ bude zapálený, svet exploduje. “

Vo svojom posolstve sa pápež zameral predovšetkým na to, čo vidí ako rastúci rozdiel medzi bohatými a chudobnými.

“Nerovnomerné rozdelenie bohatstva vytvorilo významný počet chudobných ľudí, ktorých stav sa zdá byť dramatickejší v porovnaní s bohatstvom, ktoré získalo privilegované obyvateľstvo,” napísal.

“Hospodárska kríza nezabránila veľkým skupinám ľudí hromadiť bohatstvo, ktoré sa často javí, ako viac nesúladné, keď sa v uliciach našich miest denne stretávame s veľkým počtom chudobných, ktorým chýbajú prosté životné potreby a občas sú obťažovaní a vykorisťovaní,” povedal.

Ako je jeho zvykom, pápež tiež vzniesol prípad migrantov, ako obeť vykorisťovania.

Existujú “milióny prisťahovalcov, ktorí sa stávajú obeťou akéhokoľvek množstva skrytých záujmov, často sú vykorisťovaní pre politickú výhodu, a je im odmietnutá solidarita a rovnosť,” vyhlásil pápež.

Postupom času a pokrokom civilizácie sa počet chudobných ľudí zvyšuje skôr, než klesá, tvrdí pápež František a “chudobní ľudia sú vždy chudobnejší a dnes sú chudobnejší ako inokedy”.

vatican.va

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *