Pápež dal na migrantov 500 000 dolárov. "Potrebujú pomoc! Médiá sa o nich prestali zaujímať!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Pápež dal na migrantov 500 000 dolárov. “Potrebujú pomoc! Médiá sa o nich prestali zaujímať!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pápež František daroval 500 000 dolárov (449 115€) na migrantov zo Strednej Ameriky, ktorí na ceste do Spojených štátov zostali v Mexiku. V sobotu neskoro večer o tom informoval Vatikán. Peniaze podľa spravodajského serveru BBC pochádzajú z fondu katolíckej cirkvi Peter ‘s Pence, ktorý po celom svete zhromažďuje prostriedky z cirkevných zbierok.

Vatikán vo svojom oznámení uviedol, že migranti životne potrebujú pomoc, pretože globálne médiá o ne začínajú strácať záujem. “V roku 2018 prišlo na mexickom území v šiestich karavánach celkovo 75 000 ľudí. Ohlásené sú ďalšie skupiny, “oznámila kancelária fondu. “Tí ľudia sú v úzkych, nemôžu sa dostať do Spojených štátov, sú bez domova, bez živobytia. Katolícka cirkev tisíce z nich ubytovala v hoteloch v diecézach alebo v náboženských kongregáciách a poskytuje im základné potreby od bývania až po ošatenie, “dodala. Darovaná suma bude rozdelená medzi medzi 27 projektov v 16 diecézach a medzi mexické náboženské zbory.

Pápež v minulosti kritizoval zámer amerického prezidenta Donalda Trumpa postaviť na južnej hranici USA na ochranu pred migrantmi múr. Washington vyvíja na mexickú vládu tlak, aby takzvané karavany ľudí zo Strednej Ameriky smerujúci na sever zastavila. Tí tvrdia, že utekajú pred chudobou a násilím. Trump karavany začal nazývať ohrozením americkej bezpečnosti a pohrozil, že Spojené štáty vyšlú na hranicu s Mexikom ozbrojených vojakov.

Mexické migračné orgány podľa agentúry AP vrátili lietadlami do Hondurasu 104 migrantov. Minulý týždeň mexickí úradníci zadržali takmer 400 migrantov, ktorí prechádzali štátom Chiapas a snažili sa dostať do USA, napísal spravodajský server BBC.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *