Otvorenie reštaurácii bol výkrik zúfalstva. Tí ľudia sú v koncoch a hlavný hygienik nehľadí na ekonomické dopady

Minister hospodárstva Richard Sulík označil otváranie reštaurácii na východe, kde sa majitelia vzbúrili a otvorili svoje prevádzky aj napriek zákazu, za výkrik zúfalstva.

„Aj to čo bolo to rebelstvo pred pár dňami v Košiciach, že otvoria tie reštaurácie aj tak, to je len výkrik zúfalstva, lebo títo ľudia sú v koncoch.“ povedal.

Sulík pripomenul, že tieto rozhodnutia má na starosti hlavný hygienik a on sám môže zavrieť reštaurácie. Jeho cieľom ale nie je zlikvidovať gastro priemysel, no nehľadí na ekonomické dopady. Novinárom však minister hospodárstva odkázal, aby sa spýtali jeho.

Podľa Sulíka sú kompenzácie pre reštaurácie nedostatočné, keďže idú do krachu a neexistuje jeden logický argument, aby sa reštaurácie takto natvrdo zavreli.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353