Otec Kuffa je ten, ktorý učil Rómov pracovať, nie liberáli, ktorí len tárajú o extrémizme - MAGAZÍN 1
Slovensko

Otec Kuffa je ten, ktorý učil Rómov pracovať, nie liberáli, ktorí len tárajú o extrémizme

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

(komentár Mária Vidáka): Každý, kto dnes nadáva na kňaza Mariana Kuffu by sa mal v prvom rade silno zamyslieť a uvedomiť sa. Niečo si o ňom naštudovať a potom skúsiť vypustiť nejaký názor. Pre mňa, ako neveriaceho, je Marian Kuffa naozaj obrovský človek a to sa nepozerám na svet cez Ježiša Krista či kresťanstvo.

Kuffa sa preslávil svojimi kázňami, kde odsudzuje silné vplyvy neoliberalizmu či LGBTI ideológie, ktorá v dnešnom svete robí už z mladých ľudí čudákov, ktorí tvrdia, že sú buď pohlavie X, či dokonca že ich máme viac ako 350.

Marian Kuffa, ako ho poznám ja, je však človek, ktorý v prvom rade pomáha. A myslím tým skutočne pomáha. Je to človek, ktorý podporil aj Mariana Kotlebu a práve preto sa do neho začali púšťať všetky tie liberálne médiá, ktoré sa tvária ako tie najlepšie na svete a všetkých hneď označia za fašistov či extrémistov. Ale pozreli si vôbec, čo otec Marian Kuffa za svoj život dokázal? Ako vlastnými rukami a obrovskou láskou v srdci pomáhal v rómskych osadách stavať obydlia? Ako učil Rómov návyky k práci? Asi určite nie. Zaujíma ich len, že kritizuje liberalizmus a podporil Kotlebu. Typickí liberáli….

Ale práve títo liberálni slniečkari, ktorí tak bojujú proti rasizmus či fašizmu (ktorý majú len vo svojich hlavách), neustále využívajú rómsku tému na ich politický kapitál či iné spoločenské body, aby vyzerali chrumkavo, a v realite neurobili pre samotných Rómov nič. A nikdy ani nič neurobia…

To, čo však robí otec Marian Kuffa je niečo, za čo mu treba uznať poklonu. Presne tak, ako to robí on, to má vyzerať. Prísť do rómskej osady a ukázať tam žijúcim, že je dobré, ak sa starajú o svoje obydlia, ak si nehádžu odpadky do vody, ktorú následne využívajú. S Rómami sa dá, keď sa chce. Ale nie z Bratislavy, ale priamo v teréne a nie cez rôzne fondy, ale reálne a ľudsky, ako to pán Kuffa vie a dokázal to niekoľkokrát.

Ja sám, keď som ako mladší brigádoval na rôznych stavbách, stretol som sa tam s rómskymi chlapcami, ktorí pracovali a bola to jedna veľká sranda. Neexistovala tam žiadna nenávisť či iné plytké výmysly dnešných liberálov, ktorí budú dookola hovoriť o rasizme a extrémizme. S Rómami sa dá budem to opakovať, ale dnes bohužiaľ od 89teho roku nemáme vládu, ktorá by to efektívne urobila a peniaze na rómsku problematiku sa buď rozkradnú, alebo sa použijú na zbytočné projekty, ktoré im nijak reálne nepomôžu.

Pozrite si na záver zostrih z dokumentu o práci Mariana Kuffu v rómskych osadách a uznajte sami, kto viac pomohol Rómom. Či liberálne táraniny v bratislavských kaviarňach, alebo skutočná práca pod holým nebom Otca Mariana Kuffu. (celý dokument tu)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *