Politika

Osuský (SaS) „V 45-tom sme porazili Hitlera vďaka americkým vojakom! Trump dočasu, ale Spojené štáty naveky!“

Peter Osuský zo strany Richarda Sulíka Sloboda a Solidarita vyhlásil zaujímavé slová v nedeľnej relácii o 5 minút 12 na RTVS.

Debata na tému amerických peňazí z USA, ktoré nám chcú poskytnúť za podmienok, kde americké vojská budú nadradené Slovenským zákonom a chcú, aby v zmluve jasne bolo definované, že Američania nemusia rešpektovať naše zákony. V zmluve má byť napríklad aj to, že americkí vojaci v prípade, keď to budú nutné, budú môcť vkročiť na akýkoľvek štátny alebo súkromný pozemok bez súhlasu majiteľa a Slovensko im to musí zabezpečiť.

„A raz a navždy by som povedal, že platí, že Donald Trump dočasu, ale Spojené Štáty naveky!“ začal svoju reč Peter Osuský v relácii.

Pokračuje „A ja z dovolením zastupujem iných voličov, ktorí si myslia, že naša bezpečnosť je prvoradá, a že si ju z vlastných síl nezabezpečíme, a že nosnou garanciou našej bezpečnosti je NATO, a nosnou krajinou NATO, nosnou krajinou NATO sú od jeho vzniku až do konca dní Spojené štáty!“

Celú reláciu si môžete pozrieť tu:

13 Replies to “Osuský (SaS) „V 45-tom sme porazili Hitlera vďaka americkým vojakom! Trump dočasu, ale Spojené štáty naveky!“

 1. Pokiaľ viem hitlera alebo skor nemcov hnali rusy amici sa pripojili az keď už bolo pomaličky vyhrané aby sa celá europa nestala červená a tak o com daný bluzni ?“???

 2. Čo mu šibe? Americkí vojaci nás bombardovali a úplne zbytočne – chceli len zlikvidovať náš priemysel, aby sme im nemohli po vojne konkurovať. Zabíjali pritom len Slovákov, Čechov a nie Nemcov. Oslobodili nás Rusi. USA v Československu bez príčiny bombardovali Prahu, Plzeň, Zlín, Brno, Ostravu, Bratislavu a zabili tisíce československých cilivistov:
  http://kosackuv.blog.cz/1405/pravda-o-spojeneckem-bombardovani-uzemi-csr-v-roce-1945
  http://www.svetkolemnas.info/7-blog/2049-co-se-tajilo-a-o-cem-se-nehovori-konec-valky-1945-v-plzni
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/284577-bombardovani-ostravy-29-srpna-1944-prumysl-prezil-stovky-lidi-zemrely/
  http://www.kscm-rychvald.cz/cz/2-uncategorised/88-pravda-o-bombardovani-uzemi-cr

 3. Pane boze , ten Osuska patri na psychiatriu a v tom horsom pripade do zalara na500 rokov, lebo nas chce zapredat Amerike!!!

  1. Socialistická spoločnosť mu dala vzdelanie a on sa jej za to takto odvďačuje? V histórii Slovenskkého štátu pôsobil na spoločnosť nejaký Osuský, nie je terajší chválenkár Američanov OSUSKÝ jeho potomkom? Som zvedavý ako ho vnímajú KOTLBOVCI?

 4. Viete, Peter Osuský… človek, ktorý si 20 rokov o sebe úporne budoval obraz slušného človeka… a za 20 minút ho úplne celý stratil, keď obhajoval Kisku, že síce Kiska porušoval zákon, ale porušoval ho svoje [peniaze] – bolo to o tom, že Kiska porušoval volebný zákon v tom, že minul na predvolebnú ohlasovku 5-krát viac, než mu dovoľoval zákon, navyše ju viedol aj mimo zákonom a na to (to je skutočne úžasná obhajoba, ten by mohol obhajovať aj Mikuláša Černáka, že síce vraždil, ale za svoje…)

  A tento jeho najnovší úlet?
  To je prinajmenšom porušenie sľubu poslanca národnej rady o vernosti SR!

  V každom prípade by si práve Peter Osuský zaslúžil poriadne prefackanie…! 😀

 5. Bohuzial, ako u tu bolo napísané … Osuský je síce vzdelaný a na pohľad inteligentný … ale, dodávam, hlupák. Indivíduum s jednostranným pohľadom, presne ako ortodoxní komunisti, ktorých tak nenávidí… a zbožňuje všetko „americké“.
  Úplne zabúda na to, že USA sa do WWII v Európe dostali najmä vďaka Japoncom ( kde im Hitler po útoku na Pearl Harbour nelogicky vyhlásil vojnu) a samozrejme kšeftom so zbraňami pre pôvodných spojencov. Potom už bolo len treba odtrhnúť svoj podiel na koristi pomocou vojakov. Napriek tomu, že taktika a stratégia vedenia vojenských operácií u Rusov a Američanov bola úplne odlišná, možno použiť aj štatistiky strát na živej sile, zranených vo vlastných radoch a opačne počtom zajatých, eliminovaných (mŕtvych a zranených) nepriateľov (a osobitne to vynikne, keď sa oddelí vojna v Pacifiku) … o stratách na civilnom obyvateľstve nehovoriac/nepíšuc pretože na území USA sa akosi vojna neviedla – aby som bol presný vykazujú straty niekoľko málo tisíc – ako občanov/nevojakov, čo sa priplietli do vojnových zón, vrátane civilých námorníkov v bitke o Atlantik. Ja Osuského skôr ľutujem – úplne stratil súdnosť a snaží sa nahradiť Feriho Šebeja, ktorý po nemenovaní za excelenciu sa odobral do politického dôchodku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *