OSN už dováža migrantov z Afriky do Nemecka letecky: "Je dôležité, aby sme uľahčili presídlenie. Migranti boli spokojní" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

OSN už dováža migrantov z Afriky do Nemecka letecky: “Je dôležité, aby sme uľahčili presídlenie. Migranti boli spokojní”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Medzinárodná organizácia pre migráciu Organizácia spojených národov (IOM) oznámila, že už prebehol “vôbec prvý” let, ktorý prepraví afrických migrantov priamo do Nemecka. Ďalšie lety sú už naplánované.

V utorok na twitterovom účte IOM Etiópia zverejnili videoklip, ukazujúci 154 somálskych “utečencov” vystupujúcich na letisku Kassel v spolkovej krajine Hesensko (Nemecko). Titulok tweetu znie: “Stalo sa! V medzinárodnom charterovom lete FIRE EVER OSN z Etiópie odletelo 154 utečencov z Addis Abeby do Kasseli v Nemecku v rámci nemeckého programu presídlenia.”

Skupinu presídlencov zdržiavali v utečeneckých táboroch Jijiga a Dolo Ado v južnej Etiópii. Skupina zahŕňala 63 mužov a 91 žien. 47 osôb bolo maloletých. Druhý let s ďalšími 220 utečencami je naplánovaný na druhú polovicu novembra.

Operačný dôstojník IOM pre Etiópiu Milun Jovanovic povedal: “Je dôležité, aby sme uľahčili hladké presídlenia utečencov zaistením bezpečnej dopravy. Sme radi, že si utečenci charterový let užili od odletu až do pristátia, bez toho, aby čelili akýmkoľvek problémom, “dodal Jovanovic.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *