Spoločnosť

Osadníci si vymysleli príznaky koronavírusu a smiali sa zo záchranárov v oblekoch

Obyvatelia rómskej osady Kotelnica (okres Nové Zámky) zavolali záchrannú službu k údajne chorej žene, ktorá mala mať príznaky koronavírusu. Pri výjazde plne vybavenej posádky záchrannej služby na miesto však vysvitlo, že všetky príznaky si vymysleli. Osadníci ich čakali s úsmevom a natáčali na mobilné telefóny.

„Naši tam prišli v oblekoch a rodina si robila srandu a natáčala si ich na mobil. Dva ochranné obleky sú tak vyhodené,” opísal prípad pre Aktuality.sk riaditeľ ZaMED Matej Polák.

Takýchto prípadov podľa záchranárov pribúda. „Pravidelne sú teraz znežívané záchranky takýmto spôsobom. Ľudia klamú do telefónu a neuvádzajú pravdu,“ povedal pre RTVS záchranár R. Száz.

Za takéto zneužitie môžu hroziť páchateľom až tri roky za mrežami.

10 Replies to “Osadníci si vymysleli príznaky koronavírusu a smiali sa zo záchranárov v oblekoch

 1. Označiť dom/brloh/dieru v zemi kde žijú, automaticky zablokovať číslo u operátora, dať ku náhrade všetky náklady na výjazd/spotrebovaný materiál a posadiť do väzenia. V prípade ďalšej výzvy ohľadom údajného ochorenia nereagovať a starať sa iba o ľudí, čo to naozaj potrebujú.

  1. Vězení je k ničemu. Pro tyhle lidi je skutečný trest sebrat dávky a nahnat do práce, z které by zaplatil náklady na výjezd a materiál.

  2. Tihle lide se neboji chripky, zloutenky, korony, ale prace a odpovednosti. V kriminale je teplo, strava, tak proc tam nejit a jeste bude za hrdinu….

 2. Banda, nech si ich berú aj teraz mimovládky,ktoré ich tak ochraňujú
  a tiež lacná EU nech si ich berie do Bruselu a do Nemecka.Pracujuceho človeka za takýto žart by určite dali do basy alebo pokutovali.
  Keď z nich niektorý škále tak sú na vine lekári, záchranky k nim hneď letia aj v iných prípadoch lebo je to rom, biely môže čakať……
  Mazurek ich pomenoval tak ako to je
  tak bol súdený a pokutovaný!!!!
  Teraz je tu skvelý príklad,že mal pravdu…….

 3. Som zvedavy, kedy nastane zodpovednost za skody sposobene… Kedy sa budu zastupcovia mensin zodpovedat za ich prehresky? Kedy vystupi odbornik povereny na tieto situacie a povie pravdu ludom? Pravda je ta, ze bez zalobcu, niet sudcu… A v prvom rade by mal dosledky vyvodit ten najvyzsi. Nie klamat verejnost o tom ako je vsetko pod kontrolou. Ano, pod kontrolou v bezpeci. Ale na bojisku, je to ako na hnojisku!!!!!!

 4. Za takéto zneužitie môžu hroziť páchateľom až tri roky za mrežami….
  Už tam tá čvarga mala dávno sedieť, keby tu bola spravodlivosť !

 5. Pre cigánov je to obrovská sranda.retardovani ,v spoločnosti nepouzitelni jedinci.kiezby sa tam rozšíril ten vírus a preriedil to tam poriadne

 6. Ak je toto pravda, tak by si ich mala za to podať polícia!!! Ak to boli decká, tak by si mali zobrať na starosť ich rodičov!!! Toto nie je sranda. Čo ak by niekto niekde ozaj potreboval pomoc? A záchranári by boli mimo? To by sa asi mohlo nakoniec zvrtnúť a mohlo by to mať aj fatálne následky!!! Mysleniu zdar!!!

 7. Bez milosti im dať zaplatiť pokutu, alebo ich poslať sedieť.
  Keď musia platiť zákony pre jedných, tak aj pre druhých… !
  Žiadne výnimky, hlavne za týchto mimoriadnych okolností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *