Slovensko

Osadníci pri Leviciach napadli malé školáčky. Bili ich, kopali, sťahovali im nohavice a obchytkávali ich

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ďalšie napádanie osadníkmi pokračuje v obci Kozárovce (pri Leviciach), kde mladí Rómovia napádali malé školáčky. Išlo o osadníkov vo veku od desať do dvanásť rokov a ich útoky boli brutálne.

Malým študentkám vo štvrtom ročníku mali pred školou pľuť do tváre, kopať ich, ťahať za vlasy a neskôr im aj sťahovať nohavice a obchytkávať ich. Jednému dievčaťu sa podarilo utiecť do školy, kde hľadala pomoc no druhé zatiaľ ostalo samé. Pokúšali sa ju obchytkávať a dokonca sťahovať nohavice. Rozohnala ich až okoloidúca pani a na miesto pribehla aj učiteľka, informuje televízia Markíza.

V osade pred niekoľkými rokmi fungovali aj občianske rómske hliadky. No v roku 2016 tam boli aktívni aj Kotlebovci, ktorí hliadkovali vo vlakoch či v okolí. Situácia sa vtedy upokojovali, ale kotlebovské hliadky kritizovala vláda.