Zo sveta

Organizátor mužských orgií tvrdí, že keď prišla policajná razia, toto robil akurát maďarský europoslanec

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poľskému portálu fakt.pl sa podarilo urobiť rozhovor s mužom, ktorý mal organizovať homosexuálnu orgie párty v Bruseli, kde zadržali aj maďarského europoslanca za vládnu stranu Fidesz Józsefa Szajéra.

Organizátor tvrdí, že takýchto akcii sa zúčastňujú aj politici po celom svete a aj tí, ktorí vo svojich domácich krajinách bojujú proti LGBTI a hája konzervatívne hodnoty.

Podľa portálu fakt.pl stojí za organizáciou nepovolenej párty muž, ktorý si hovorí Dawid Manzheley a tvrdí o sebe, že je Čech. Jeho rodina však potvrdila, že ide o Poliaka menom Przemysław P. z Wadowic. Poľská polícia uviedla, že bol odsúdený za podvod a v roku 2013 na neho okresný súd v Krakove vydal európsky zatykač. Príbuzní sa vyjadrili, že je notorický klamár a s podvodmi začal, už keď mal 16 rokov.

Dawid prezradil, že organizovanie homosexuálnych orgií je jeho koníček. Na tejto párty bolo len 30 účastníkov, ale zvyčajne ich býva až 100. Jeho akcie sú v gay komunite po celom Bruseli dobre známe.

Túto akciu sa rozhodol usporiadať, aj keď sú v Belgicku tak ako aj u nás protikoronavírusové opatrenia aj zákaz zhromažďovanie. Porušiť pravidlá sa rozhodol preto, že sú už z pandémie unavení a údajne to bola veľká zábava, až kým neprišla polícia. Na adresu Józsefa Szajéra sa vyjadril, že v momente, keď vtrhla dnu, mal politik sex s najmenej piatimi mužmi súčasne. „Je to pre nás normálne, o tom sú orgie,“ objasnil Manzheley s tým, že dnu sa policajti nemuseli nijako dobíjať, pretože niekto z hostí zabudol zamknúť dvere. „Všetci sme mali sex, boli sme nahí. Nemali sme pri sebe doklady totožnosti, kam by sme ich asi schovali?! Pýtali doklady. Neidentifikovali všetkých, niektorým sa podarilo odísť bez získania ich údajov,“ dodal organizátor.

„Tu v Bruseli sa väčšina z nás nehanbí za svoju orientáciu, nebolo treba robiť paniku. Polícia vás nestíha za sexuálnu orientáciu. Dôvodom boli protiepidemické obmedzenia. Medzi hosťami a policajtmi však došlo k malej potýčke. Nič veľké, policajt niekoho pritlačil o stenu,“ opísal organizátor priebeh policajnej akcie. Jedným z tých, ktorí sa však snažili utiecť, bol József Szajér. „Je to politik, vôbec sa mu nečudujem,“ uviedol Manzheley.