Orbánov program na dôležité voľby do EP. "Prestaňme rozdávať migrantom platobné karty a podporme naše rodiny" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Orbánov program na dôležité voľby do EP. “Prestaňme rozdávať migrantom platobné karty a podporme naše rodiny”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V piatok maďarský premiér Viktor Orbán predstavil kampaň svojej strany Fidesz pre európske parlamentné voľby a prehovoril o sedembodovom pláne proti migrácii. Informovala o tom agentúra MTI.

Podľa Orbána súčasné vedenie Európskej únie podporuje a nabáda migráciu. “V Bruseli o rodinnej politike nič nepočujeme, ale každý deň sa diskutuje o význame migrácie,” povedal.

Maďarský premiér je tiež presvedčený, že ľudia nie sú spokojní s tým, že sa EÚ migráciou príliš dobre nezaoberá. “Aj keď sme často počuli od bruselských vodcov, že nie je možné zastaviť vlnu migrácie, pravdou je, že keby to Európa chcela, mohla by,” vysvetľuje Orbán.

Líder strany Fidesz predstavil svoj sedembodový program týkajúci sa zastavenia migrácie. Podľa programu by malo byť riadenie migrácie prevzaté byrokratom v Bruseli a vrátený štátom. Navrhol tiež, že by žiadna krajina nemala byť nútená prijať migrantov. Orbán tiež požaduje, aby bolo zrušené vydávanie predplatených platobných kariet a “migračných víz” migrantom. Rovnako tak by podľa neho Brusel nemal poskytovať peniaze organizáciám spojeným s americkým finančníkom Georgeom Sorosom, ktoré podľa premiéra podporujú migráciu. Radšej by namiesto toho mali tieto skupiny hradiť náklady na ochranu hraníc.

“My, Maďari, sme tu žili tisíc rokov v Karpatskej kotline a chceme tu zostať minimálne tisíc rokov, aby sme zachovali naše hranice. Chceme, aby budúce generácie, naše deti, vnúčatá, mohli slobodne rozhodovať o svojom živote rovnako ako my, “vyhlásil Orbán.

Minulý mesiac Európska ľudová strana pozastavila členstvo maďarskej strany Fidesz v EP. Niektorí členovia si myslia, že Orbán upustil od svojich kresťanských demokratických hodnôt.

Orbán je jedným z najväčších oponentov povinných migračných kvót Európskej únie. Dňa 10. januára 2018 uviedol, že Maďarsko chce získať v ústavných orgánoch EÚ protiimigračnú väčšinu, vrátane Európskeho parlamentu a Európskej komisie.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať v dňoch 23. až 26. mája.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *