Orbánov plán na podporu maďarských rodín označila švédska ministerka za nacizmus - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Orbánov plán na podporu maďarských rodín označila švédska ministerka za nacizmus

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nie každý je nadšený z akčného plánu na podporu maďarských rodín. Jedna švédska ministerka ho označila za návrat k nacizmu. Namiesto vlastných detí je totiž lepšie podporovať deti cudzie (deti migrantov z Afriky).

Švédska ministerka pre sociálne záležitosti, Annika Strandhalle, napísala, že maďarská “alarmujúca politika sa dá porovnať s tridsiatymi rokmi”.

Orbán, ktorý chce pre Maďarsko viac maďarských detí, sa vraj snaží obmedziť nezávislosť maďarských žien (program na podporu maďarských rodín nájdete v tomto článku).

Ako táto nezávislosť vyzerá na Západe v praxi už poznáme. Feminizmus, koncerty len pre ženy, bezdetnosť, na ktorú nadväzuje “potreba prijímať migrantov, ktorí budú pracovať na naše dôchodky”, a väčšie či menšie vojny mužov a žien. Čo je pre týchto ľudí však lepšie ako predstava tradičnej rodiny, v ktorej sa žena stará o domov a deti, zatiaľ čo muž sa stará o to, aby “bolo čo jesť”.

Podobný názor ako ministerka vyjadrila aj novinárka z hlavného švédskeho denníka, podľa ktorej by sa Orbán za to, že chce viac maďarských detí miesto migrantov, mal hanbiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *