Politika Zo sveta

Orbánov plán na podporu maďarských rodín označila švédska ministerka za nacizmus

Nie každý je nadšený z akčného plánu na podporu maďarských rodín. Jedna švédska ministerka ho označila za návrat k nacizmu. Namiesto vlastných detí je totiž lepšie podporovať deti cudzie (deti migrantov z Afriky).

Švédska ministerka pre sociálne záležitosti, Annika Strandhalle, napísala, že maďarská „alarmujúca politika sa dá porovnať s tridsiatymi rokmi“.

Orbán, ktorý chce pre Maďarsko viac maďarských detí, sa vraj snaží obmedziť nezávislosť maďarských žien (program na podporu maďarských rodín nájdete v tomto článku).

Ako táto nezávislosť vyzerá na Západe v praxi už poznáme. Feminizmus, koncerty len pre ženy, bezdetnosť, na ktorú nadväzuje „potreba prijímať migrantov, ktorí budú pracovať na naše dôchodky“, a väčšie či menšie vojny mužov a žien. Čo je pre týchto ľudí však lepšie ako predstava tradičnej rodiny, v ktorej sa žena stará o domov a deti, zatiaľ čo muž sa stará o to, aby „bolo čo jesť“.

Podobný názor ako ministerka vyjadrila aj novinárka z hlavného švédskeho denníka, podľa ktorej by sa Orbán za to, že chce viac maďarských detí miesto migrantov, mal hanbiť.

5 Replies to “Orbánov plán na podporu maďarských rodín označila švédska ministerka za nacizmus

  1. Tento svet je už úplne na hlavu však je jasné že štát by mal viac a radšej podporiť vlastných ľudí ako cudzincov, však týmto pádom chcú presadiť ako a ľudia štátu žili v horších podmienkach ako cudzinci a migranti??? Čo radšej nevyriešia sytuaciu z krajinu s kade migranti prichádzajú a nech si žijú vo vlastnej krajine a neokupuju ostatné a nevyciciavaju ich!!!

  2. Orbán ideš!jeden z mála normálnych ľudí, ktorí si chcú chrániť svoje a on je označený za nacistu? nečudo že Švédsko ide plnou parou do pekla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *