Zo sveta

Orbán: Soros chce vytvoriť zmiešané etnické spoločnosti, zrušiť vlastenectvo a odovzdať moc globálnej elite

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Miliardár a finančník George Soros sa snaží urýchliť migráciu, aby zničil vlastenectvo a odovzdal moc svetovej elite, píše predseda vlády Viktor Orbán v článku pre Magyar Nemzet, kde tiež diskutoval o témach ako politická korektnosť, liberálna demokracia, a nadchádzajúca volebná bitke Maďarska v roku 2022 .

„Najväčšou hrozbou pre národné sebaurčenie je dnes celosvetová sieť obhajcov otvorenej spoločnosti, ktorí sa snažia zrušiť národnú správu. Ciele siete George Sorosa s neobmedzenými finančnými a ľudskými zdrojmi sú jasné. Zrýchlením migrácia vytvorí zmiešanú etnickú príslušnosť, otvorenej spoločnosti s cieľom rozbiť národné rozhodovanie a dať ho do rúk globálnej elity, „píše Orbán.

Orbán tvrdí, že aj cez tento cieľ bol národný odpor silný, čo sa zrýchlilo začiatkom roku 2010, ktorého významnou silou bolo Maďarsko od samého začiatku. Napísal:

„Zmena vlády v roku 2010 [v Maďarsku] a ústavné revolúcie poskytli príležitosť demontovať rámce a štruktúry, ktoré slúžia záujmom liberálnej a kolonizujúcej globálnej elite. Za týmto účelom bola zavedená nová ústava, rad právnych predpisov a boli prijaté neortodoxné opatrenia. Národná politika sa rozišla s úzkym elitárskym a ideologickým riadením a vybudovala nový politický smer v súlade s vôľou spoločnosti. Je založená na slobode, tj. schopnosti prijímať nezávislé rozhodnutia.“

Orbán pokračoval slovami: „Boj medzi globálnou elitou a národným odbojom ešte nebol rozhodnutý“ a že stredná Európa zostáva zdrojom takého odporu.

Veľká časť tohto boja má čo dočinenia so Sorosovými medzinárodnými organizáciami, najmä s Nadáciou Open Society, ktorá pôsobí prostredníctvom nadnárodnej organizácie EÚ a ktorá sa sústavne zameriava na Maďarsko a Poľsko prostredníctvom vypočutia o „právnom štáte“, čo sa teraz liberálne sily snažia použiť ku škrtenia fondov EÚ do oboch krajín.

Orbán verí, že aspoň vo väčšine krajín kresťanskí demokrati vidia, ako skutočne fungujú mechanizmy právneho štátu, píše:

„Nadšenie kresťanských demokratov je značne stlmené, pretože vidí, že takéto organizácie sú nevyhnutne náchylné ku svojvôle, ktorú radi nazývajú právnym štátom, pričom ide len o vládu vydierania, ktorá je zraniteľná voči vniknutiu podobným tým, ktoré má Sorosova sieť. , A ak si budú musieť vybrať medzi občanmi národných komunít a špičkovými psami globálneho kapitálu, nakoniec si vždy vyberú to druhé. Občania európskych národov si čoskoro uvedomia, že dnešné európske inštitúcie im neslúžia, ale slúžia záujmom Georgea Sorosa. Nie sú ochotní to prehltnúť Bruselu, ktorý sa chváli tým, že finančný špekulant, ktorý zbohatol zničením ostatných, číha v bruselských koridoroch a ponúka nezištnú pomoc Európe. „

Jedným z najjasnejších prejavov Sorosových činov a stále nedemokratickejších sklonov EÚ v poslednej dobe je to, ako Brusel riešil otázku poľských prezidentských volieb, pričom EÚ aktívne podporuje liberálnu opozíciu proti nacionalistickej strane Právo a spravodlivosť (PiS).