Politika Zo sveta

Orbán sa nebojí Erdogana: „Ak pošlete migrantov z Turecka, použijeme hrubú silu!“

Medzi spojencami Severoatlantickej aliancie to vrie. V reakcii na hrozby tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana poslať do Európy niekoľko miliónov utečencov maďarský premiér Viktor Orbán varoval, že je pripravený použitý silu, aby bránil maďarskú hranicu.

Orbán predtým varoval, že Maďarsko môže úplne vymiznúť kvôli klesajúcemu počtu obyvateľstva. Ako príčinu nazval nízku pôrodnosť a emigráciu do Európskej únie. Ak sa Ankara odhodlá poslať do Európy ďalších migrantov, uviedol, že nebude váhať nasadiť silu.

„Ak Turecko dá do pohybu ďalšie stovky tisíc (migrantov, pozn. Red.), Budeme musieť použiť silu, aby sme ochránili maďarskú hranicu a srbsko-maďarské hraničné pásmo. Nikomu neželám, aby sme sa k tomu museli uchýliť, „zdôraznil Orbán.

Podľa Orbána sa v súčasnosti cez balkánsku migračnú trasu pohybuje zhruba 90 tisíc ľudí a ich počet môže počas krátkej doby dosiahnuť 100 tisíc.

„Budúci týždne ukážu, čo Turecko urobí s týmito ľuďmi,“ povedal Orbán v rozhovore s novinármi. „Môže ich vyslať dvoma smermi: poslať ich späť do Sýrie, alebo do Európy,“ myslí si šéf maďarskej vlády.

Viktor Orbán je jedným z popredných odporcov migrácie v Európskej únii. Kategoricky odmieta na svojom území rozmiestňovať utečencov z ďalších členských krajín.

5 Replies to “Orbán sa nebojí Erdogana: „Ak pošlete migrantov z Turecka, použijeme hrubú silu!“

  1. súhlasím s Orbánom, ja tu tiež nechcem žiadneho moslimavo svojej krajine, a nemienim
    nosiť koberček, aby somsa musela hádzať o zem 5x denne.

  2. na Slovensku nemáme politika a otca národa ako je Viktor Orbán . … Ale môžme byť radi, že Maďarsko je našim susedom a že mu vládne FIDESZ na čele s Viktorom Orbánom ! Pretože aj nás Slovákov tak nepriamo chráni. Takže vivat, vivant Viktor Orbán ! ! !

  3. Na Slovensku sú politici a možno ešte vlasteneckejší ako je pán Orbán, ktorého si vysoko vážim.
    Kotleba a Harabin. Len sa ukáže teraz pri voľbách, že koľko akože vlastencov čo tu vypisujú a majú silné reči ich pôjde voliť. Zase väčšina zalezie do nory a po voľbách vylezú a v krčme nad pivom, do ktorého im bude kvackať ich sopeľ z frňánku, budú trieskať do stola a vrieskať že ako by to oni spravili dobre a čo je správne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *