Orbán sa nebojí Erdogana: "Ak pošlete migrantov z Turecka, použijeme hrubú silu!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Orbán sa nebojí Erdogana: “Ak pošlete migrantov z Turecka, použijeme hrubú silu!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Medzi spojencami Severoatlantickej aliancie to vrie. V reakcii na hrozby tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana poslať do Európy niekoľko miliónov utečencov maďarský premiér Viktor Orbán varoval, že je pripravený použitý silu, aby bránil maďarskú hranicu.

Orbán predtým varoval, že Maďarsko môže úplne vymiznúť kvôli klesajúcemu počtu obyvateľstva. Ako príčinu nazval nízku pôrodnosť a emigráciu do Európskej únie. Ak sa Ankara odhodlá poslať do Európy ďalších migrantov, uviedol, že nebude váhať nasadiť silu.

“Ak Turecko dá do pohybu ďalšie stovky tisíc (migrantov, pozn. Red.), Budeme musieť použiť silu, aby sme ochránili maďarskú hranicu a srbsko-maďarské hraničné pásmo. Nikomu neželám, aby sme sa k tomu museli uchýliť, “zdôraznil Orbán.

Podľa Orbána sa v súčasnosti cez balkánsku migračnú trasu pohybuje zhruba 90 tisíc ľudí a ich počet môže počas krátkej doby dosiahnuť 100 tisíc.

“Budúci týždne ukážu, čo Turecko urobí s týmito ľuďmi,” povedal Orbán v rozhovore s novinármi. “Môže ich vyslať dvoma smermi: poslať ich späť do Sýrie, alebo do Európy,” myslí si šéf maďarskej vlády.

Viktor Orbán je jedným z popredných odporcov migrácie v Európskej únii. Kategoricky odmieta na svojom území rozmiestňovať utečencov z ďalších členských krajín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *