Orbán považuje Salviniho za najdôležitejšie človeka ohľadne zastavenia migrácie - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Orbán považuje Salviniho za najdôležitejšie človeka ohľadne zastavenia migrácie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Za najdôležitejšieho človeka z hľadiska zastavenia migrácie a transformácie Európy označil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán talianskeho vicepremiéra Mattea Salviniho. Orbán to uviedol v rozhovore pre stredajšie vydanie talianskeho denníka La Stampa.

Rozhovor s titulkom „Pakt so Salvinim pre novú Európu“ poskytol pred štvrtkovou návštevou šéfa talianskej protiimigračnej strany Liga Severu v Budapešti.

Orbán v ňom okrem iného vyhlásil, že Európska ľudová strana (EPP) sa chystá na samovraždu a „utopí sa“, ak sa chce opäť viazať k európskej ľavici.

Zdôraznil, že EPP je čoraz neúspešnejšia, v Európe je čoraz menej premiérov zo strany európskych ľudovcov, a po májových voľbách do Európskeho parlamentu bude mať EPP menej mandátov.

Neviažme sa k ľavici, hľadajme inú cestu – cestu spolupráce európskej pravice! Nevieme akú formáciu dokáže vytvoriť Salvini, dúfame však, že bude silná. EPP musí spolupracovať s európskou pravicou,“ povedal maďarský premiér.

Podľa slov Orbána Salvini pricestuje do Budapešti ako taliansky minister vnútra, ale on s ním bude rokovať aj ako s predsedom najväčšej politickej sily v Taliansku. Maďarský premiér avizoval, že so Salvinim navštívia aj maďarsko-srbský hraničný priechod Röszke, aby mu ukázal, ako Maďarsko chráni štátne hranice.

Orbán podotkol, že so Salvinim obaja čelia útokom. „On je tým hrdinom, ktorý ako prvý zastavil migráciu po mori, my sme tak urobili vo vnútrozemí,“ dodal.

Salvini sa okrem Orbána stretne aj s maďarským ministrom vnútra Sándorom Pintérom.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *