Orbán: "Odmietame migračné kvóty, ale s radosťou prijmeme deportačné kvóty!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Orbán: “Odmietame migračné kvóty, ale s radosťou prijmeme deportačné kvóty!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarský premiér Viktor Orbán oznámil, že jeho vláda odmieta akékoľvek kvóty na znovu usídľovanie migrantov uložené Európskou úniou, ale rád sa zúčastní deportácie más nelegálnych cudzincov.

Premiér Orbán v prejave na podujatí v Ríme usporiadanej nacionalisticko-konzervatívnou stranou Fratelli d’Italia (Bratia Talianska) naliehal na talianske vedenie, aby chránilo svojich občanov a hranice a sľúbil podporu v ich úsilí, ak tak urobia a zároveň uznal, že sa zdá, že nová vláda sa znovu preskupuje na agendu globalistov.

“Maďarsko je pripravené pomôcť Taliansku akýmkoľvek spôsobom, ale existujú oblasti, kde nemôžeme pomôcť,” povedal Orbán. “Nemôžeme pomôcť s prepravou a usadzovaním migrantov v Maďarsku. To je nemožné. “

“Ale akonáhle sa rozhodnete, môžeme vám pomôcť brániť vaše hranice, a ak ste odhodlaní poslať domov migrantov, ktorí sú už tu, môžeme vám s tým tiež pomôcť.”

“Povinné prerozdeľovacie kvóty, tie nemôžeme prijať, ale deportačné kvóty s radosťou,” vyhlásil Orbán. “Takže keby premiér Conte požiadal Maďarov, aby poslali domov niekoľko tisíc migrantov z Talianska späť na miesto, odkiaľ prišli, Maďarsko bude pripravené a pomôže splniť takéto povinnosti.”

Orbánov prejav sa uskutočnil, keď sa úradníci EÚ a ministri vnútra z Talianska, Nemecka, Francúzska a Malty stretli v Birgu na Malte, aby hovorili o podrobnostiach o novej dohode o presídlení migrantov údajne na základe európskeho mechanizmu solidarity podpísanej v júni 15 krajinami.

“Európa vstupuje do fázy, v ktorej by mohli byť proti-migračné vlády vystavené zvýšenému tlaku a čeliť pokusom vnútiť povinné migračná kvóty do hrtanu európskych krajín,” varoval počas rozhovoru maďarský minister zahraničia Peter Szijjártó.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *