Orbán: "Liberálna demokracia bola životaschopná, keď mala kresťanské hodnoty" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Orbán: „Liberálna demokracia bola životaschopná, keď mala kresťanské hodnoty“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarský premiér na 30. jubilejnej letnej univerzite Maďarov konštatoval, že v Maďarsku vznikol svojský kresťanskodemokratický štát.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na 30. jubilejnej letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad počas víkendu oslovil súčasne svojich voličov, ale aj politikov Európskej únie. Zhodli sa na tom v pondelok analytici v rozhovore pre komerčnú televíziu ATV.

Orbán v sobotňajšom prejave hodnotil uplynulé obdobie troch desaťročí od zmeny režimu a konštatoval, že v Maďarsku vznikol svojský kresťanskodemokratický štát. Podľa hlavného analytika inštitútu XXI. Század Dániela Deáka sa takéto ponímanie čoraz viac šíri v Európe a stavia sa proti liberálnej demokracii.

„Liberálna demokracia bola životaschopná iba dovtedy, kým mala aj kresťanské hodnoty, čo sa však v uplynulých 20 rokoch radikálne zmenilo,“ zdôraznil Orbán.

András Pulai z inštitútu Publicus vyzdvihol z premiérovho prejavu prípravu na ekonomické ťažkosti nadchádzajúcich rokov. Podľa jeho slov o tom svedčia Orbánom avizované dva nové hospodárske akčné plány pre budúci rok, ktorými naznačil komunikačné i politické prípravy na krízu v rámci EÚ alebo na globálnu krízu.

Premiér v prejave okrem iného vyzval Brusel, aby sa Únia namiesto myšlienky budovania európskeho socializmu, ktorá podľa jeho názoru vedie k záhube, vrátila k myšlienke budovania konkurencieschopnej európskej ekonomiky.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Zdroj: aktuality.sk / infovojna.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *